Kolejny dzień ferii za nami. W polkowickim hufcu uczestnicy poznają tajniki olimpijskich dyscyplin sportowych. 21 lutego 2014 roku młodzież z Hufca Pracy 1-23 w Polkowicach korzysta z tafli lodowiska w nowoczesnym polkowickim kompleksie sportowym, organizując na lodzie kolejne spotkanie rekreacyjne.

W tym roku władze Polkowic zbudowały kryte lodowisko: oświetlone, z ogrzewanymi szatniami, wypożyczalnią łyżew i muzyką. Nie zabrakło miejsca na kawiarenkę z gorącą czekoladą regenerującą wysiłek fizyczny i poprawiającą nastrój łyżwiarzom.

Jest nam niezmiernie miło, że Burmistrz Polkowic, pan Wiesław Wabik i Dyrektor Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej i Komunikacji Miejskiej - pan Zdzisław Mycan wyrazili zgodę na nieodpłatne korzystanie przez nas z lodowiska i wypożyczenie łyżew.

Wszyscy z zapałem zmieniamy obuwie, by jak najszybciej znaleźć się na lodzie. W dobie rolek jazda na łyżwach stała się prostsza niż w "zamierzchłych" czasach, kiedy młodzież z utęsknieniem czekała na mrozy, by poślizgać się na zamarzniętych powierzchniach" – wspominała komendantka, której marzenie o butach z łyżwami spełniło się dopiero na studiach.

Łyżwy dobrane, buty porządnie zasznurowane, zasady bezpieczeństwa omówione. Najpierw rozgrzewka. Chłopcy stwierdzają, że będą ćwiczyć jazdę szybką na lodzie. Obwód lodowiska ma 120 m. Po próbach - indywidualny konkurs jazdy szybkiej. Na tafli jesteśmy tylko my i dlatego możemy sobie pozwolić na taką zabawę. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajmuje Marcel Szuksztul z czasem 12,15 sekundy. W kategorii dziewcząt najlepszą panczenistką zostaje Asia Wierzbicka.

W wyśmienitym humorze, rozgrzani gorącą czekoladą, spacerkiem przechodzimy do Aquaparku, gdzie czekają na nas dwa tory do gry w kręgle. Przed nami półtorej godziny przedniej zabawy! Próbujemy swoich sił w rzutach kulą. Na początku zaskoczenie: kule okazują się ciężkie i niełatwo strącić wszystkie ustawione w szeregu, na końcu 15-metrowego toru, kręgle. Gorączkowo szukamy lżejszych kul… Ta zabawa ćwiczy koncentrację, zręczność, wzrok i siłę mięśni.

Tu również po treningu organizujemy zawody. Na tablicach świetlnych pojawiają się nasze imiona i rozpoczynamy sportowe zmagania. Najlepszym kręglarzem w Hufcu Pracy 1-23 Polkowice zostaje Patryk Lasota. Oczekujący na swoją kolejkę uczestnicy dodatkowo koncentrują się, słuchając relaksacyjnej muzyki.

Przez cały czas funkcję "ratownika medycznego" pełni Sylwia Zdybel. hufcowa opiekująca się naszą podręczną apteczką. Uczestnicy dobrze zachowali w pamięci zasady bezpiecznego korzystania z wypoczynku i nie trzeba było korzystać z pomocy "ratowniczki".

Opracowanie: Zofia Maziarka – starszy wychowawca
Zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk – starszy wychowawca