20 marca 2014 roku Hufiec Pracy 1-23 z Polkowic gościł w Górze na Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt OHP. Drużyna w składzie: Mariola Bułajewska, Iwona Szejna, Ewelina Jagielska oraz Katarzyna Świder - zmierzyła się z drużynami z jednostek organizacyjnych OHP z Dolnego Śląska.

W wyniku losowania pierwszy mecz zagrałyśmy z dziewczętami z Góry, przegrywając w tie-breaku. Pomimo porażki, drużyna nie poddała się i wygrywała kolejne mecze. Nasze dziewczyny okazały się najlepsze w grupie.

W finale przyszło nam zmierzyć się z drużyną z Legnicy. Mecz był bardzo wyrównany, na boisku panowała zdrowa, sportowa rywalizacja. Dziewczęta walczyły do samego końca i zajęły II miejsce. Gratulujemy zwycięskiej drużynie z Legnicy. Życzymy jej sukcesu w ogólnopolskich zmaganiach w Roskoszy.

Podczas zawodów panowała atmosfera sportowej rywalizacji w duchu fair play. Po zaciętych zmaganiach z przeciwnymi drużynami, przyszedł czas na wręczenie dyplomów, medali i statuetek. Nasze uczestniczki były bardzo zadowolone z wywalczonego przez siebie II miejsca oraz miłego pobytu w Górze. Miały okazję do integracji z młodzieżą z innych hufców, wymiany doświadczeń i poglądów. Mamy nadzieję spotkać się znowu za rok. !

Opracowanie i zdjęcia: st. wychowawca - Katarzyna Pereszczuk