Już po raz siódmy Starosta Polkowicki, pan Marek Tramś, zaprasza na uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W Polkowicach ten dzień ma bardzo odświętny charakter: na Rynku punktualnie o godz. 12.00 odbywa się wciągnięcie flagi na maszt i odegranie hymnu narodowego. Ta patriotyczna uroczystość nie może się odbyć bez nas – uczestników i kadry HP 1-23 Polkowice.

Delegacja uczestników i kadry odebrała już ze Starostwa nasze narodowe flagi. Odpowiedzieliśmy bowiem na apel Starosty Polkowickiego, który zachęcał: "Pokażmy wszystkich, że jesteśmy patriotami. Wywieśmy flagi w naszych oknach. To piękny gest!".

Starostwo w Polkowicach obdarowuje mieszkańców Polkowic flagami narodowymi. Mamy nadzieję, że na majowe święta nasze miasto rozkwitnie bielą i czerwienią. Zamierzamy obchodzić ten szczególny dzień wśród licznych delegacji służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, środowisk kombatanckich i harcerzy. Wierzymy, że spotkamy na Rynku zaprzyjaźnionych sportowców ze "Skorpiona" oraz reprezentantów polkowickiej oświaty.

Udział w Święcie Flagi to nasz wkład w realizację programu "Tu żyjemy".

Opracowanie: Maria Bardon - komendant
Zdjęcie: Katarzyna Pereszczuk - st. wychowawca