14 maja 2014 r. dla uczestników Hufca Pracy z Polkowic okazał się szczęśliwym dniem. Reprezentacja hufca wzięła wówczas udział w IV Młodzieżowych Manewrach Wojskowo-Ratowniczo-Gaśniczych w Górze.

Drużyna - w składzie: Magdalena Muszyńska, Damian Miękisiak, Patryk Lasota i Damian Kazojć - zmierzyła się z drużynami z innych hufców, dwiema reprezentacjami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska.

Walka młodzieży była zacięta, ponieważ większość konkurencji należało wykonać na czas. Reprezentacje musiały wykazać się dużą sprawnością fizyczną oraz umiejętnością pracy zespołowej. Konkurencje niosły ze sobą wiele niespodzianek, a czasem wywoływały uśmiech. W klasyfikacji końcowej, po rozegraniu ośmiu konkurencji, w kategorii "Uczestnicy OHP", reprezentacji HP 1-23 Polkowice udało się wywalczyć II miejsce!

Dodatkowo Magdalena Muszyńska oraz Damian Miękisiak zostali wyróżnieni przez panią Marzennę Kwinecką (wykładowcę akademickiego w Szkole Medycznej w Rawiczu) za wyróżniającą się postawę podczas konkurencji "Udzielanie pomocy poszkodowanemu". Nasza drużyna spisała się wzorowo, otrzymując maksymalną ilość punktów.

W trakcie zawodów organizatorzy przygotowali poczęstunek: można było zjeść smakowitą wojskową grochówkę, która przypadła do gustu naszej drużynie.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się punkt Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie, gdzie udzielano informacji na temat rekrutacji do służby wojskowej i korzyści wynikających z pracy w wojsku.

Na zakończenie manewrów każda drużyna otrzymała upominki. Do domu wróciliśmy w dobrym nastroju.

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Perszczuk – st. wychowawca