W piątkowy, słoneczny poranek (06 czerwca 2014 r.) młodzież z Polkowic udała się do Ostaszowa na I Wojewódzkie Spotkanie Młodzieży OHP pn. "Łączy nas przyroda".

Po tym, jak gościnnie zostaliśmy przyjęci przez gospodarzy, rozpoczęła się rywalizacja drużyn z siedmiu jednostek OHP o miano najlepszego wędkarza i najlepszych ekologów. W zawodach wędkarskich hufiec reprezentowali: Damian Winkowski oraz Patryk Lasota. Chłopcy mieli za zadanie złowić jak największą ilość ryb, aby uzyskać najwyższą masę. Po dwóch godzinach zmagań i kaprysów przyrody naszym wędkarzom udało się wywalczyć miejsca na podium. Drugie miejsce zajął Damian, a trzecie Patryk.

W tym czasie, kiedy wędkarze zmagali się z kijami i przynętą, pozostali uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności oraz zdolności manualne podczas konkursu ekologicznego. Joanna i Justyna oraz Magdalena i Rafał konkurs rozpoczęli lepieniem z wcześniej przygotowanej gliny. Oczywiście tematem była przyroda. W zadaniu tym liczyły się nie tylko zdolności manualne młodzieży, ale przede wszystkim pomysł.

Kolejnym punktem zmagań było ułożenie przysłów przyrodniczych z wykorzystaniem puzzli. Trzecią i ostatnią czynnością w konkursie ekologicznym, jaką młodzież miała wykonać, był splot warkocza ze słomy. Musiał on być długi oraz tak wytrzymały, by utrzymać ciężar jednej z uczestniczek spotkania. W klasyfikacji końcowej trzecie miejsce zdobyła drużyna, w skład której wchodziła Joanna Fuczyło oraz Justyna Foczpaniak.

Organizatorzy przygotowali dla nas liczne atrakcje: zwiedzanie minizoo oraz muzeum zwierząt afrykańskich, wodnych i leśnych; przejazd bryczką oraz zajęcia w wiosce indiańskiej i osadzie rycerskiej. To ostatnie wywołało wśród uczestników najwięcej uśmiechu i ożywienia – szczególnie podczas walki w ringu na piankowe miecze.

Młodzież do domu wróciła zadowolona i pełna energii. Dziękujemy organizatorom za miłe i ciepłe przyjęcie.

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk – st. wychowawca