"Ale to już było, znikło gdzieś za nami. / Choć w papierach lat przybyło / to naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami..." - słowa tej niezwykle lirycznej i pięknej piosenki towarzyszyły nam podczas uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów, uczestników Hufca Pracy 1-23 w Polkowicach, która odbyła się 13 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała szczególny charakter. Na początek wicedyrektor Małgorzata Majewska-Greń w serdecznych słowach zwróciła się do młodzieży, wspominając minione lata szkolne, życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz zdania egzaminów kwalifikacyjnych.

Podczas rozdania świadectw naszym absolwentom kadra wychowawcza hufca wręczyła podziękowania dla Mateusza Fijoła, Pawła Braszki oraz Damiana Miękisiaka za aktywne uczestnictwo oraz pomoc w realizacji zadań wychowawczych organizowanych przez naszą jednostkę.

Kadra hufca podziękowała młodzieży za wspólnie spędzony czas. Życzyła powodzenia na egzaminach kwalifikacyjnych i zaprosiła do dalszej współpracy w Klubie Absolwenta. W rozmowach indywidualnych z uczestnikami przypomniano możliwości dalszego bezpłatnego kształcenia w liceach na podbudowie szkoły zawodowej.

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk - st. wychowawca