Wrześniowe popołudnia entuzjaści piłki siatkowej, uczestnicy Hufca Pracy 1-23 w Polkowicach, spędzali na treningach w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. Ćwiczyli podania, odbiory i zagrywki, by 20 września 2014 r. stanąć do rozgrywek na boisku "Orlik 2012".

Do Turnieju o Puchar Burmistrza zgłosiło się 6 drużyn z gminy Polkowice. Warunkiem uczestnictwa było miejsce zameldowania na terenie gminy. Każda z drużyn z kompletem dokumentów musiała zaproponować nazwę swojego zespołu. Nasza ekipa, składająca się z Eweliny, Joasi, Sandry, Kasi, Mateusza, Kamila i Marcina, zdecydowała, że tego dnia będzie występować jako "Krejzole".

Poziom zawodów sięgał niemalże mistrzowskich rozgrywek w Polsce. Dziś już wiemy, że zostaliśmy mistrzami świata w piłce siatkowej mężczyzn. Brawo Polska! Brawo uczestnicy Hufca Pracy 1-23 w Polkowicach! Wprawdzie nie zajęli miejsca na podium, ale nauczyli się współpracy w zespole, a to doświadczenie na pewno zaowocuje w przyszłość.

Opracowanie i zdjęcia: Katarzyna Pereszczuk – st. wychowawca