W dniach 28.11-03.12.2014 r. w naszym mieście odbywały się VI Polkowickie Prezentacje "Niepełnosprawni - Sprawnym", przebiegające pod hasłem "Przyjaźń nie zna barier". Uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach po raz kolejny wzięli udział w tym cyklicznym przedsięwzięciu.

1 grudnia poświęcony był edukacji i profilaktyce. W polkowickim Aquaparku przez cały dzień - pod hasłem "Skok... i po skoku. Profilaktyka niepełnosprawności. Życie po skoku" - odbywały się spotkania z młodzieżą. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję przyjrzeć się pokazowi ratownictwa. Ratownicy medyczni z polkowickiego Pogotowia Ratunkowego omawiali zasady pierwszej pomocy. Zgromadzonym zaprezentowano ponadto krótką prelekcję na temat konsekwencji skoku do wody.

3 grudnia, ostatni dzień VI Polkowickich Prezentacji "Niepełnosprawni - Sprawnym" (Dzień Sportu), miał miejsce w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2. Zgodnie z tradycją osoby niepełnosprawne prezentowały zaproszonym gościom swoje sportowe umiejętności. Dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Jadwigi Beresteckiej wspierały przygotowania do tego dnia. Dbały o poczęstunek dla zaproszonych sportowców, kierowały na miejsca przybyłych gości oraz pomagały opiekunom z przedszkoli w sprawowaniu opieki nad maluchami.
Na szczególą uwagę zasługiwały rozgrywki rugby, turniej piłki halowej osób niepełnosprawnych oraz meczu goal balla, w którym wzięli udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Jadwiga Berestecka - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu