8 grudnia 2014 roku w murach Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach po raz pierwszy odbył się „Dzień Talentów”, prezentujący dokonania artystyczne naszej młodzieży. Organizatorkami tego wyjątkowego przedsięwzięcia były panie: Jadwiga Berestecka i Iwona Marciniak.

Uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum wzięli udział w Pa-Kla-Pie (Przeglądzie Klas Pierwszych). Na deskach sceny w Auli poszczególne klasy „przedstawiły się” swoim kolegom i koleżankom – śpiewem, tańcem oraz filmem. Dzięki temu wszyscy mieli kolejną okazję do zacieśniania szkolnych więzów. Następnie odbył się koncert bożonarodzeniowy, podczas którego wszyscy wychowankowie Zespołu Szkół w Polkowicach mogli podziwiać talenty wokalne piękniejszej części szkolnej społeczności – kolędy i piosenki związane z nadchodzącymi Świętami wyśpiewywały bowiem tylko uczennice.

Równolegle do występów w Auli odbywał się kiermasz ozdób świątecznych. Prezentacja ozdób połączona była z ich sprzedażą. Dochód z niej zostanie przeznaczony na zakup materiałów plastycznych i wycieczkę dla członków koła plastycznego. W Sali Konferencyjnej uczniowie Technikum Hotelarskiego, wspierani przez panią Iwonę Parzuchowską oraz panią Honoratę Kajewską, zademonstrowali przepiękne dekoracje stołów wigilijnych, zrealizowane według własnych pomysłów. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oddawali głosy na najlepszą aranżację stołu wigilijnego. Z kolei miłośnicy smaków i rozkoszy podniebienia mogli nabyć podczas kiermaszu ciast przepyszne świąteczne wypieki. Zebrane w ten sposób pieniądze będą wykorzystane przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Kulminacyjnym punktem dnia były występy utalentowanych uczniów. Zgromadzona w Auli Forum publiczność podziwiała estradowy kunszt młodzieży z Zespołu Szkół w Polkowicach. Widzowie nagradzali gromkimi brawami zarówno pełne ciepła i łagodności piosenki liryczne, jak i rytmiczne dźwięki rapu oraz ciężkie brzmienia rockowych melodii.

Uśmiechy zadowolenia na twarzach zebranych i wykonawców wyraźnie wskazywały, że pomysł organizacji „Dnia Talentów” okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Teraz niecierpliwie czekamy na to, co będzie się działo za rok...

Grzegorz Kochman

GALERIA ZDJĘĆ: