23 września 2015 roku kadra hufca odwiedziła uczestników w szkole. Dzięki współpracy z Zespołem Szkól im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach możemy promować nas w środowisku szkolnym. Mamy tam swoją tablicę-gazetkę, która ułatwia nam przekazywanie wszystkich bieżących działań.

Celem dzisiejszej wizyty było uaktualnienie gazetki hufcowej, na której umieszczamy wszystkie informacje dotyczące działalności polkowickiego hufca. Gazetkę redagują uczestnicy każdego rocznika. Możliwość prowadzenia takiej gazetki to wspaniały sposób nie tylko na promowanie działalności hufca, ale również integrację młodzieży.

Umieściliśmy dzisiaj informację o kołach zainteresowań, które będą realizowane w hufcu, jak również ogłoszenia o programach „Wiem, więc jestem bezpieczny” oraz „Tu żyjemy…”. Informacja, która cieszy się największym zainteresowaniem, to ognisko integracyjne, które na przełomie września i października będziemy organizować.

Uaktualniamy naszą gazetkę, gdy mamy już zaplanowane nowe działania. Informacje pojawiają się na bieżąco, dzięki czemu wszyscy mogą się dowiedzieć, jak pracujemy i co zamierzamy robić w roku szkolnym. Młodzież bardzo angażuje się w promocje Hufca Pracy. Z dbałością i rzetelnością uzupełnia informacje i aktualizacje działań Hufca. Już planujemy kolejne działania, które młodzież będzie umieszczać na pięknie prezentującej się hufcowej gazetce.

Obok Zespołu Szkół w Polkowicach znajduje się Polkowickie Centrum Animacji, dlatego poszliśmy złożyć podziękowania na ręce Pana Andrzeja Wierdak za wspaniałe gesty wspierania aktywności kulturalnej polkowickiej młodzieży z Hufca Pracy.

Kolejny nowy rok szkolny to nowe wyzwania dla polkowickiego hufca, którym dumnie będziemy stawiać czoło. Chcemy promować naszą działalność w środowisku lokalnym. 

Opracowanie i zdjęcia: Marta Kaluźna – stażystka HP Polkowice