Marząc o postępach i zwycięstwach, trzeba pracować. Przygotowania uczestników HP Polkowice do III Turnieju Piłki Siatkowej o Nagrodę Burmistrza Polkowic właśnie się rozpoczęły...

A właściwie trwają od początku roku szkolnego, ponieważ nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z kadra hufca przygotowują młodzież na lekcji wf-u do turnieju. Trenerami naszych „Orłów” są przede wszystkim p. Beata Ptaszek i p. Sławomir Słowiński. Nasi uczestnicy bardzo chcą wygrać turniej, dlatego wykazali się dużym zaangażowaniem podczas treningu. Kadra poinformowała, że przygotowanie jest ważne, ale bardziej chodzi o dobrą zabawę, niż o bezduszną rywalizację.

Siatkówka to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Do tego, żeby w nią grać, nie są potrzebne specjalne warunki. Zasługuje ona na szerokie propagowanie wśród dzieci i młodzieży – tak samo, jak inne formy aktywności fizycznej (bieganie, jazda na rowerze, gry zespołowe).

Wydarzenie będzie otwarte dla osób, które chcą obejrzeć turniej, dlatego organizatorzy zadbali, żeby również dla nich nie zabrakło emocji. Siatkówka cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Radują nas ostatnie sukcesy reprezentacji Polski. Być może nasi młodzi uczestnicy wezmą przykład z mistrzów. Trzymamy kciuki za nasze „Orły” i życzymy im powodzenia podczas turnieju.

Opracowanie i zdjęcia: Eliza Dula