Przy lekkim wietrze, ale w pełnym słońcu odbywał się 27 września 2015 roku "III Turniej Piłki Siatkowej o Nagrodę Burmistrza Polkowic". Organizatorem imprezy był Urząd Gminy w Polkowicach i Animator "ORLIKA 2012", pani Beata Wojtuń.

To już trzecie zawody, w których mogła wziąć udział młodzież szkolna zamieszkująca gminę Polkowice i uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych lub młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. W turnieju wzięło siedem drużyn: AVENGERSI, MUPETTY, NO NAME, BEZ NAZWY, POKRĘCENI, POŁAMANI I nasze hufcowe ORŁY.

Rozgrywki odbywały się w systemie "każdy z każdym". Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wszystkie drużyny prezentowały spore umiejętności. Nasze ORŁY do każdego meczu podchodziły odpowiednio zmotywowane, jednak – niestety - w tym dniu nie sprzyjało nam szczęście. Nasza drużyna nie znalazła się na podium.

Pomimo to młodzież bawiła się świetnie. Trzeba podkreślić, że nasi zawodnicy bardzo dzielnie walczyli, przeciwstawiali się atakom, okazując ducha walki oraz charakter do gry, co dobrze wróży na przyszłość.

My, kadra hufca, jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych podopiecznych. Dla nas są wygranymi, bo wolny czas przez ostatnie dwa tygodnie spędzili aktywnie, a nie siedząc przed TV albo z telefonami w ręku…

Wszyscy zawodnicy zasługują na słowa pochwały za postawę na turnieju, a nagrody – pendrive’y - służyć będą młodzieży przez długi czas.

Tekst i zdjęcia: Eliza Dula