Uczestnicy HP Polkowice odpowiedzieli na zaproszenie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze, dotyczące konkursu fotograficznego "Mój zawód - moja pasja". Celem konkursu było zarejestrowanie obrazów ludzi, ich działań, czynności i zachowań w środowisku pracy lub miejsc pracy.

Przygotowania do konkursu były starannie zaplanowane. Chętni uczestnicy przekazali pracodawcom wcześniej przygotowane dokumenty, aby ci pozwolili młodzieży zrobić zdjęcia w miejscu pracy. Wszyscy pracodawcy wyrazili zgody, a uczestnicy, nie tracąc ani chwili, przeszli do działania. Pomysłów było dużo, a zabawy przy tym - sporo.

Do dnia dzisiejszego napłynęło 10 zdjęć - wszystkie bardzo ładne i starannie przemyślane. Uczestnicy byli bardzo aktywni, zdjęcia obrazują pracę mechaników, cukierników i fryzjerów. W polkowickim hufcu jest sporo fotografów-amatorów, którzy chętnie rozwijają swoją pasję.

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie było dużo więcej, niestety, termin nadsyłania prac był za krótki, dlatego nie wszyscy zmieścili się w wyznaczonym czasie. Jednak młodzież nie zraziła się tym i wyczekuje kolejnego tego typu konkursu.

Opracowanie: Eliza Dula