28 maja 2024 roku uczniowie klasy 1c Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w kawiarence literackiej pt. „Słynne pary w literaturze i historii”, odbywającej się w ramach tegorocznego „Żak-Art-u”.

Podczas warsztatu literackiego, prowadzonego przez panią Annę Bajaś-Kostkę, młodzież zapoznała się z fragmentami tekstów kultury traktujących o miłości – od klasyki (jak „Romeo i Julia” czy „Lalka”) po dzieła współczesne (jak „Spiderman”).

Julia Lorek i Julia Krzyżanowska (3b LO) przygotowały fragmenty utworów i prowadziły kawiarenkę, zaś Maja Małagowska (3at) zaprezentowała wybrane teksty.

Odegranie sceny balkonowej z „Romea i Julii” było popisem aktorskim Hanny Gabrowskiej i Olimpii Leszcz z klasy 2b LO.

Kawiarenkę okrasili muzycznie: Daria Paduch (1a LO), która wykonała piosenki zespołu Myslovitz, oraz Krzysztof Kabanienko (3bt) z aranżacją gitarową utworów rockowych.

Uczniowie – oprócz dyskusji, jaka towarzyszyła każdemu fragmentowi prezentowanych utworów – mieli także za zadanie napisać, czym jest dla nich miłość.

Na koniec Panie z biblioteki szkolnej przygotowały dla uczniów zabawę literacką polegającą na połączeniu słynnych par w literaturze i historii.

Opracowanie: Anna Bajaś-Kostka
Zdjęcia: Oliwia Gryga (3at)

KAWIARENKA LITERACKA

KAWIARENKA LITERACKA

KAWIARENKA LITERACKA

KAWIARENKA LITERACKA

KAWIARENKA LITERACKA   

            Opublikował: Krystian Bukatowicz