Przypominamy, że nasza szkoła przystąpiła do projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pn. „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego”.

Ważnym aspektem programu jest zapewnienie koordynacji działań pomocowych między szkołą a instytucjami medycznymi oraz skrócenie czasu na zapewnienie działań wspierających.

Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tak ważnym projekcie pozwoli zadbać o zdrowie psychiczne uczniów naszej szkoły

■ Do programu zgłaszać się mogą dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat zamieszkujące województwo dolnośląskie lub w ich imieniu rodzic lub opiekun prawny zaniepokojony zachowaniem swojego dziecka.

■ Zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu infolinii 800 805 600 lub na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

■ Uczniowie, zgłoszeni do programu, objęci będą wsparciem psychologicznym (spotkania diagnostyczne i spotkania wspierające), a koordynatorzy regionalni pozostaną z nimi w stałym kontakcie, służąc pomocą w poruszaniu się między poszczególnymi poziomami pomocy psychologiczno-psychiatrycznej.

SZCZEGÓŁY:
https://umwd.dolnyslask.pl/zdrowie/profilaktyka/psychiatria-dzieci-i-mlodziezy/

 

TEATR NA EKRANIE

Opublikował: Piotr Błażejczyk