Początek obchodów Narodowego Święta Niepodległości w czytelni szkolnej (07.11.2023 r.) był świetnym sposobem na uczczenie tej ważnej rocznicy. Uczniowie wzięli udział w konkursie historycznym „Quiz o Niepodległej”, który okazał się być bardzo emocjonujący.

Po zaciętych zmaganiach, zwycięzcami zostali Adam Kuchciak i Paweł Olejniczak z klasy 4b Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęły Aleksandra Klecko i Wiktoria Stanik z klasy 2c LO, a trzecie miejsce przypadło Zuzannie Trzeciak i Monice Zawadzkiej, również z klasy 2c LO.

Przygotowanie konkursu było możliwe dzięki zaangażowaniu naszych tegorocznych maturzystów, Emilii Stadnik i Tadeusza Ratajczyka, pod czujnym okiem nauczycielek historii – pani Danuty Zaguły i pani Agaty Miżdal-Karmelity.

Na zakończenie tych historycznych zmagań Pani Dyrektor Jolanta Rubiś-Kulczycka wręczyła pamiątkowego dyplomy. Pani Dyrektor poprowadziła również dyskusję z młodzieżą na temat wolności i znaczenia upamiętniania świąt narodowych. Był to ważny moment, aby podkreślić, zrozumieć bądź przypomnieć sobie – zwłaszcza w kontekście działań wojennych na Ukrainie i wznowienia konfliktu Palestyńczyków z Izraelczykami – jak bezcenną wartością jest niepodległość.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w szkolnej czytelni były udanym wydarzeniem, które pozwoliło uczniom pogłębić swoją wiedzę historyczną oraz docenić znaczenie wolności i niepodległości.

Opracowała: Agata Miżdal-Karmelita

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikował: Piotr Błażejczyk