11 maja 2023 r. odbyła się inauguracja programu edukacyjnego „Cyfrowa przyszłość miedzi” autorstwa KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas wydarzenia naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor – Jolanta Rubiś-Kulczycka, nauczyciel przedmiotów informatycznych pan Grzegorz Stecki i utalentowana oraz chłonna nowych doświadczeń młodzież.

Projekt będzie koordynować oddział miedziowej spółki, Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji (COPI). Jego celem jest zapewnienie rozwoju uczniów szkół ponadpodstawowych w zawodach, w których kompetencje cyfrowe są niezbędne (cyfryzacja, cyberbezpieczeństwo, rozwój nowoczesnych technologii).

Nasi uczniowie w efektownej prezentacji przedstawili zebranym bogatą ofertę edukacyjną Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, a także liczne projekty i przedsięwzięcia, które realizujemy w szkole.

Młodzież skorzystała z symulatorów sztucznej rzeczywistości oraz zapoznała się z procesem wytopu miedzi w wirtualnych pokojach. Wysłuchała również wykładu Petrosa Psyllosa, eksperta w dziedzinie rozwoju sztucznej inteligencji.

„Cyfrowa przyszłość miedzi” to kolejne działanie, które wdrażamy z myślą o przyszłości naszych uczniów – edukacyjnej i zawodowej.

O PRZYSZŁOŚCI

O PRZYSZŁOŚCI

O PRZYSZŁOŚCI

O PRZYSZŁOŚCI

O PRZYSZŁOŚCI

O PRZYSZŁOŚCI

O PRZYSZŁOŚCI

O PRZYSZŁOŚCI

O PRZYSZŁOŚCI

 

Opublikował: Krzysztof Stępiński