Do drugiej edycji Turnieju o Puchar Witelona pn. „Zintegrowane umiejętności praktyczne” (7-8 marca 2023 r.) zgłosiło się 40 drużyn, reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z Dolnego Śląska.

W czasie pierwszego dnia zmagań uczniowie naszej szkoły – Rafał Nagrodzki (2bt), Bartosz Cisowski (kl. 4btp), Nikolas Papenfus (kl. 4ctp) i Jakub Przybysz (kl. 4 ctp) – wzięli udział w konkurencjach z wiedzy i umiejętności technicznych.

Polegały one na rozwiązywaniu quizów i zadań z zakresu techniki – liczyła się tu zarówno umiejętność logicznego myślenia, jak i zdolności manualne (np. zawodnicy strzelali do celu w okularach VR, pokonywali dronem tor przeszkód czy budowali wieże z klocków i kartonów). Dodatkową atrakcją wyjazdu było zwiedzanie uczelni i poznanie różnych kierunków kształcenia.

Do podium zabrakło naprawdę niewiele, ale uczniowie wrócili pełni wrażeń i z upominkami za udział w turnieju. Organizatorem zmagań zawodowców było Collegium Witelona Uczelnia Państwowa, a patronat nad nimi objęła Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Gratulujemy startu i już dziś zapowiadamy walkę w przyszłym roku!

O PUCHAR WITELONA

O PUCHAR WITELONA

O PUCHAR WITELONA

O PUCHAR WITELONA

O PUCHAR WITELONA

O PUCHAR WITELONA

O PUCHAR WITELONA

O PUCHAR WITELONA

Opublikował: Piotr Błażejczyk