W najbliższy czwartek o godz. 20:00 zapraszamy na przedstawienie „Opis obyczajów, czyli jak zwyczajnie wszędzie się mięsza złe do dobrego” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.

Spektakl przygotowany przez krakowski Teatr STU spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki oraz publiczności i został uznany za jedno z najlepszych przedstawień sezonu (prapremiera w marcu 1990 r.). Sukces był zaskakujący i tym większy, że literacką materię widowiska stanowił tekst zupełnie niesceniczny – dzieło księdza Jędrzeja Kitowicza (1728-1804), które dla historyków i polonistów wciąż jest niewyczerpalnym źródłem wiadomości o życiu i zwyczajach XVIII stulecia.

Mikołaj Grabowski, twórca tego niezwykłego spektaklu, wprowadził na scenę aktorów ubranych we współczesne kostiumy. Pojawiają się więc inteligent w garniturze i paniusia w kwiecistej sukience, student w krótkich spodenkach i strażak w mundurze galowym, małomiasteczkowa dewotka, współczesny pielgrzym i nowoczesna pracownica biurowa w modnych okularach.

Link do przedstawienia:
https://vod.tvp.pl/teatr-telewizji,202/opis-obyczajow-czyli-jak-zwyczajnie-wszedzie-sie-miesza-zle-do-dobrego,309167

Do obejrzenia zachęcają: pan Przemysław Szulc i pani Ewa Dudziak-Gaj.

TEATR NA EKRANIE 

Opublikował: Piotr Błażejczyk