WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills, to największe tego rodzaju zawody na świecie.

W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021. Głównym założeniem projektu jest przede wszystkim promocja szkół, zawodników, szkolnictwa branżowego, ale również mobilizacja i sygnał dla firm, że mamy mistrzów w swoim fachu i należy w nich inwestować.

Konkurs odbędzie się 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). W ciągu dwóch dni zmagań 100 zawodników, ocenianych przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, powalczy w 9 konkurencjach o udział w finale WorldSkills Shanghai 2022.

Fundacja poszukuje najzdolniejszych uczniów, którzy nie boją się wyzwań i chcą powalczyć o tytuł „Najlepszego z Najlepszych". W związku z tym uruchomiła rekrutację dla poniższych konkurencji:
– Florystyka,
– Frezowanie CNC,
– Fryzjerstwo,
– Instalacje sanitarne i grzewcze,
– Instalacje elektryczne,
– Meblarstwo,
– Mechanika pojazdów rolniczych,
– Obsługa gości hotelowych,
– Stolarstwo.

Zapraszamy!

Szczegóły: https://worldskillspoland.org.pl/

JULIA DRZYZGA I ANASTAZJA BUDZIŃSKA ODPALIŁY SPORTOWE AKUMULATORY

JULIA DRZYZGA I ANASTAZJA BUDZIŃSKA ODPALIŁY SPORTOWE AKUMULATORY

 Opublikował: Piotr Błażejczyk