ZGŁĘBIALIŚMY KWESTIE ETYCZNE W ŚWIECIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII31 maja 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach uczestniczyli w webinarium pt. „Etyka w technologii i Internecie”, organizowanym przez IGF (Internet Governance Forum/ Światowe Forum Zarządzania Internetem).

 

IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest zainicjowanie i ułatwienie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i pilnych kwestiach związanych z jego funkcjonowaniem.

Dla młodzieży była to wyjątkowa okazja do poznania opinii doradców największych organizacji międzynarodowych i rządów. Podczas panelu wystąpili:
– Anriette Ester, przewodnicząca wielostronnej grupy doradczej forum ONZ ds. zarządzania Internetem;
– Robert Kroplewski – Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. Społeczeństwa Informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej sztucznej inteligencji w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO;
– Sally Radwan – Doradca Ministra Komunikacji i Informatyki Egiptu;
– Ahmad Piraiee, dyrektor w Startup Grind, Country Manager (w wieku trzydziestu lat);
– Jenna Fung, koordynatorka IGF Azji i Pacyfiku oraz Młodzieży Hongkongu.

Wśród uczestników wydarzenia największą furorę zrobił robot Sofia – najsłynniejszy robot na świecie, który odpowiadał na pytania tak jak człowiek.

Konferencja była częścią Forum Zarządzania Internetem ONZ i została zorganizowana przez Pełnomocnika Rządu RP ds. Polityki Młodzieży, Młodzież IGF Polska oraz Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem (RDzMP) we współpracy z TrendHouse.org.

Zapis wydarzenia dostępny jest na:

 

Galeria zdjeć:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk