Michał Hoffman i Wiktor Ryszko – uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (obaj z kl. 2ap LO), wraz z koleżanką z Lubina, Dorotą Pająk – zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Konkurs zachęcał młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka, dając rodzicom, wychowawcom i nauczycielom konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

W trzech kategoriach wiekowych i w trzech kategoriach artystycznych zgłoszono prawie 1500 prac. Wybór najlepszych, jak piszą organizatorzy, był bardzo trudny. Nasi uczniowie zostali nagrodzeni w kategorii szkoła ponadpodstawowa: kategoria multimedialna. Samodzielnie zrealizowali film o tematyce pro-life, korzystając z cennych uwag pani Ewy Dudziak-Gaj, pani Beaty Zaraś i pana Sławomira Laskowskiego.

W związku z reżimem sanitarnym Gala Finałowa odbędzie się online 15 maja 2021 r. o godz. 10:00. Jej honorowymi gośćmi będą Minister Edukacji i Nauki – prof. Przemysław Czarnek, Szef Gabinetu Politycznego Ministra – Radosław Brzózka oraz Małopolski Kurator Oświaty – Barbara Nowak. Podczas Gali poznamy nazwiska Laureatów I, II i III miejsc.

Gratulujemy!

 

POMÓŻ OCALIĆ ŻYCIE BEZBRONNEMU

 

 Opublikował: Piotr Błażejczyk