Co roku, 14 marca, przypada Światowy Dzień Liczby π.

Z tej okazji w naszej szkole - w ramach ogólnopolskiej współpracy z panem Krzysztofem Chojeckim (nauczycielem matematyki, trenerem i szkoleniowcem, youtuberem, pomysłodawcą i współtwórcą m.in. projektów: "Pi-stacja matematyka" i "Lekcje z Legią", SuperBelfer) - uczniowie oraz nauczycielki matematyki, mgr Anita Kusak i mgr Agnieszka Czerniawska, stworzyli pierwsze szkolne fotograficzne rozwinięcie liczby π.

W ramach przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły przesłali około 250 własnoręcznie wykonanych zdjęć cyfr, wyszukanych przez nich w otaczającej rzeczywistości. Zostały one wykorzystane nie tylko przez nas, ale również przez pana Chojeckiego w stworzeniu ogólnopolskiego rozwinięcia. Jego prezentacja miała miejsce na Facebooku podczas webinaru 14 marca 2021 r. pod hasłem »Pi day 2021 - świętowanie z Panem Pistacją. Finał projektu - "Zapiszmy pi". Pogadajmy o matmie«.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywność i zaangażowanie we wspólną zabawę z matematyką.

Nasze szkolne fotograficzne rozwinięcie liczby π można zobaczyć poniżej:
https://www.canva.com/design/DAEYFtotj5g/XuTo_LO_6qNjdWV8foJIdg/watch?utm_content=DAEYFtotj5g&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

 

 Opublikował: Piotr Błażejczyk