zakonczenie roku szkolnego26 czerwca 2020 roku w Auli Forum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Tym razem – z uwagi na sytuację w Polsce i na świecie – miało ono kameralny charakter, gromadząc tylko reprezentantów społeczności Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

 

 

 Pani Jolanta Rubiś-Kulczycka, Dyrektor Szkoły, podkreśliła, iż „niespotykany rok pracy szkolnej mamy za sobą, pełen wydarzeń, których jeszcze nikt nie wymyślił – ani w książkach, ani w filmach. Jak widać prawdą jest, że samo życie pisze nam najciekawsze i najbardziej zaskakujące scenariusze. (...) Świat i wszystko wokół zmieniło się z nastaniem wiosny. Wtedy stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami, z których, z perspektywy czasu, wyszliśmy bogaci w wiele doświadczeń. Ten niełatwy czas, który przecież nadal trwa, odkrywa nasze nowe oblicza, pokazuje, że potrafimy się dobrze i szybko organizować, że drzemią w nas nieograniczone pokłady pomysłowości, tolerancji i empatii”.

 

Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Dyrektor Szkoły stypendia motywacyjne – za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Pani Małgorzata Majewska-Greń – wicedyrektor ds. Szkolnictwa Zawodowego i Pani Honorata Poźniak – Kierownik Szkolenia Praktycznego oraz towarzyszący im wychowawcy nagrodzili książkami wyróżniających się uczniów. Pan Dariusz Kowalski, Dyrektor Leadec Sp. z o.o. – Oddział Polkowice, wręczył stypendia ufundowane przez jego Firmę najlepszym uczniom klasy patronackiej technikum (w zawodzie technik elektryk).

 

Rok szkolny zakończyli również absolwenci klasy III "a" Branżowej Szkoły I Stopnia. Spotkanie z nimi uświetnił Wicestarosta Polkowicki – Pan Krzysztof Nester, który życzył młodzieży udanego startu w przyszłość i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Absolwenci klasy w zawodzie elektromechanik, objęci patronatem KGHM „Kompetentni w branży”, otrzymali specjalne pakiety na bezpieczne wakacje. Absolwent z najlepszym wynikiem dostanie natomiast stypendium ufundowane przez miedziowego potentata.

 

Większość uczniów swoje świadectwa odbierze z rąk wychowawców 1 września 2020 roku, kiedy – zgodnie z zapowiedziami – wrócimy do szkoły.

 

[PS]


Zdjęcia: Klaudia Poczta

 

Galeria zdjeć:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk