biblioteka

W dniach 25-27 października 2019 roku uczestniczyliśmy w warsztatach z projektu „Code For Green”. Naszym celem było poznanie środowiska przyrodniczego i jego bioróżnorodności w zupełnie inny sposób, niż w szkolnej ławce. Warsztaty odbywały się w miejscowościach: Słońsk, Owczary, Sarbinowo i Kostrzyn nad Odrą.

 

W pierwszym dniu przyswoiliśmy wiele faktów o życiu i funkcjonowaniu ptaków odwiedzających Park Narodowy „Ujście Warty”. Następnie udaliśmy się do Muzeum Łąki w Owczarach. Poznaliśmy tam wartość starych sadów i hodowli gatunków rodzimych, niemodyfikowanych genetycznie. Dowiedzieliśmy się również, jak prawidłowo wykorzystywać rośliny nazywane chwastami.

Drugiego dnia odwiedziliśmy lasy otaczające pola woodstockowe. Naszym zadaniem było odróżnianie i rozpoznawanie gatunków drzew i grzybów, określanie ich wieku oraz warunków życia. Nie obyło się również bez „sprawdzianu”, różnego od tego szkolnego.

Pracowaliśmy w grupach i pod czujnym okiem specjalisty. Kolejne zajęcia odbyły się w Sarbinowie, na terenie ekologicznej farmy. Obserwowaliśmy tam różnice między uprawami ekologicznymi a wspomaganymi sztucznymi środkami.

W ostatnim dniu pogoda chciała pokrzyżować nasze plany, ale nie daliśmy się i w strugach deszczu uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących korytarzy biologicznych.

Jako uczestnicy projektu „Code For Green” jesteśmy bardzo zadowoleni z takich warsztatów. Z chęcią będziemy uczestniczyć w kolejnych wyjazdach.

Chcemy więcej!!!

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk