ZłotoZ udziałem czterech najlepszych drużyn szkolnych, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach, rozegrano dziś finał Strefy Legnickiej w halowej piłce nożnej chłopców.

Na starcie turnieju w głogowskiej stanęły bardzo wyrównane zespoły z Głogowa. Złotoryi, Jawora i Polkowic. Faworytem zawodów była nasza drużyna, która awansowała z pierwszego miejsca z etapu ½ strefy.

W pierwszym meczu zespół ze Złotoryi postawił jednak bardzo wysoko poprzeczkę naszym chłopcom. Przebieg meczu był wyrównany i zacięty - po błędach defensywy na 2 minuty przed końcem przegrywaliśmy 1:3, lecz końcówka spotkania to zdeterminowany atak naszych, który doprowadził do wyrównania 3:3. Regulamin nie przewidywał dogrywki, a w rzutach karnych byliśmy lepsi o 2 trafienia!

Mecz finałowy z Głogowem to prawdziwa "poezja". Nasi zagrali koncertowo, zwyciężając 5:1 i tym samym uzyskując awans do Finału
Dolnośląskiego (jako jedna z czterech najlepszych drużyn w województwie)!

Team Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wystąpił w składzie: Kamil Olszewski, Kacper Kocik, Kajetan Frankowski, Adrian Januszko, Patryk Morawski, Oskar Kozdempa, Kamil Grygiel, Kacper Bugaj, Michał Mielczarek, Krystian Kubicki, Michał Turek, Damian Kuriata.

Gratulujemy "Złotym" i ich  selkcjomnerowi, panu Sławomirowi Słowińskiemu!

Opublikował: Piotr Błażejczyk