pn4Kolejnym etapem Mistrzostw Szkoły w halowej piłce nożnej była finałowa faza imprezy, rozegrana systemem pucharowym 13 grudnia 2018 roku na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn wyłonionych podczas rozgrywek fazy grupowej. Jej przebieg był niezwykle zacięty i wyrównany.

W meczu finałowym zmierzyły się dwie najlepsze drużyny z tzw „grupy śmierci” – klasa III "b" Liceum Ogólnokształcącego oraz klasa I "a" Technikum. W spotkaniu obu klas było widać olbrzymią wolę walki i zwycięstwa. Zespoły dawały z siebie wszystko, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla bardziej doświadczonej drużyny z klasy III "b" LO.

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła klasa II az, pokonując klasę II bz. Na miejscach 5-6 uplasowały się drużyny IV bT i II aT.

Nagrodami indywidualnymi zostali wyróżnieni: Kamil Grygiel z klasy II "a" Technikum, który otrzymał tytuł najlepszego bramkarza turnieju, oraz Kajetan Frankowski z klasy III "b" LO, który został nagrodzony tytułem najlepszego piłkarza turnieju.

Zawodnicy trzech najlepszych drużyn w turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów – Urząd Gminy Polkowice i Santander Consumer Bank S.A.

Podsumowując, należy stwierdzić, że impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, którzy dopingowali swoich kolegów, a „gryzący parkiet” zawodnicy z pełnym zaangażowaniem oraz determinacją stworzyli dla siebie i kolegów, oglądających ich z balkonów, wspaniałe sportowe widowisko.

Wszystkim drużynom gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.

Opracowanie: Sławomir Słowiński

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk