opiekun1.jpgW okresie 20 listopada –28 grudnia 2018 r. zorganizowaliśmy dla naszych uczniów kurs na wychowawcę wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Szkolenie obejmowało 36 godzin zajęć i było prowadzone przez pracowników MCCK z Lubina.

Dzięki zdobytemu zaświadczeniu, potwierdzającemu udział w kursie, uczniowie mają możliwość podjąć pracę jako wychowawca kolonijny podczas wakacji, zwiedzić ciekawe miejsca (zarówno w Polsce, jak i za granicą), poznać wspaniałych ludzi i przeżyć przygodę życia Uczniowie zdobyli dodatkowe kwalifikacje niezbędne w turystyce lub pracy z dziećmi i młodzieżą.

17 grudnia 2018 r. odbył się kolejny kurs – Kurs I Stopnia „Kelner & Serwis”, który obejmował 5 godzin zajęć. Celem kursu było przygotowanie merytoryczne i praktyczne do pełnienia funkcji profesjonalnego kelnera/kelnerki. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zetknięcia się z różnymi zagadnieniami, problemami i Umiejętnościami, z którymi zmaga się kelner w swojej codziennej pracy. Musi wykazać się dużymi umiejętnościami i wiedzą, aby gość czuł się wyjątkowo.

Bardzo cieszymy się, że młodzież z naszej szkoły podnosi swoje kwalifikacje, co z pewnością wykorzysta w przyszłości w pracy zawodowej.Zorganizowanie kursów było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Gminy Polkowice.

Opracowanie: Anna Litwiniec

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk