Podaruj serce"Dzieci z Afryki są smutne, nie mają co jeść, chcą bardzo się uczyć, ale ich rodziców nie stać na opłacenie szkoły, uciekają z biednych domów, mieszkają na ulicy, na drzewach" – to tylko fragment opowieści siostry Dominiki Laskowskiej, od 36 lat poświęcającej swoje siły i życie biednym dzieciom w Afryce, w Rwandzie i Kongu.

Siostra Dominika gościła w naszej szkole 26 listopada 2018 roku. Spotkanie z nią było podsumowaniem wielkiej akcji charytatywnej, do której włączyło się mnóstwo ludzi dobrej woli: uczniowie i ich rodzice, Szkolne Koło Wolontariatu, mieszkańcy Sobina, Jędrzychowa, Nowej Wsi Lubińskiej oraz Polkowic.

Akcję zainicjowała klasa III „a” Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczynią, która opieką otacza 6-letniego Dominika z Konga. Dzięki nim chłopczyk ma co jeść i może uczęszczać do szkoły. Rozpoczęliśmy ją 19 listopada – sprzedażą ciast domowego wypieku i zbieraniem pieniędzy do puszek.

W niedzielę, 24 listopada, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem od 7.00 do 20.00 kwestowali pod kościołami. Byli to: Agata Zawiłowicz – szefowa wolontariuszy, kl. III „a” LO; Daria Szumańska – kl. III „a” LO; Adrianna Rzepecka, kl. III „a” LO; Kacper Puszkarek – kl. III „a” LO; Magdalena Gaj – kl. I „a” LO; Kamil Klociński – kl. III „a” Technikum; Kamila Jurasik – Gimnazjum nr 1 w Polkowicach.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i ich humanistycznej postawy, pełnej troski o drugiego człowieka.

Akcję pomogły przeprowadzić pani Dorota Spólnik-Łuczak i pani Jadwiga Berestecka, a plakat ją zapowiadający zaprojektowała pani Beata Zaraś.

Dzięki takim ludziom jak Wy, dzieci z Afryki zaczną się uśmiechać.

Opracowanie: Ewa Dudziak-Gaj, wychowawca kl. III „a” LO, organizator akcji.

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk