25 października 2018 r. na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach już po raz czwarty odbyła się impreza integracyjno-ruchowa „Włóż sportowe gacie”. Projekt ten był współfinansowany ze środków Gminy Polkowice.

Spotkanie miało na celu integrację klas pierwszych oraz aktywizację uczniów. Naszym „pierwszakom” przyszło zmagać się z takimi zadaniami jak zbijany, tor przeszkód, przeciąganie liny oraz wyścigi rzędów.

Zwycięzcą i jednocześnie MISTRZEM "SPORTOWYCH GACI" została klasa I „b” Technikum wraz z wychowawczynią, panią Darią Grabowską. II miejsce zajęła klasa I „a” Technikum z panem Przemysławem Szulcem, zaś III – klasa I „a” BSIS z panem Pawłem Żmiejewskim. Mistrzem Toru Przeszkód Sportowych Gaci został uczeń klasy I „b” Liceum Ogólnokształcącego, Łukasz Chyb, uzyskując najlepszy czas – 0:39,04. Gratulujemy!!!

Na szczególne wyróżnienie zasłużył najbardziej sportowo-gaciowy wychowawca, pan Przemysław Szulc, który wykazał się dużym zaangażowaniem i cały czas utrzymywał morale klasy na wysokim poziomie. Brawo!

Ofiar w ludziach nie było. :) Jedynym przegranym i pokonanym okazała się skrzynia gimnastyczna, która podczas zmagań (w tracie pokonywania toru przez jednego z uczniów) uległa zniszczeniu. Gorące pozdrowienia dla skrzyni :) – dochodzi do siebie w magazynowo-sportowym szpitalu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i sportową rywalizację. Zapraszamy na kolejne sportowe zmagania!

Tekst: Paweł Żmiejewski