Internet to kopalnia wiedzy i plac zabaw. Jednocześnie jednak sieć jest "wielkim śmietnikiem". Oprócz wielu wartościowych rzeczy dzieci i młodzież mogą znaleźć tam też treści, z którymi kontakt jest dla nich po prostu szkodliwy, a nawet niebezpieczny.

Zarówno poprzez internetowe media społecznościowe, ale także za pomocą komunikatorów internetowych, coraz częściej rozpowszechniane są bardzo niebezpieczne i destrukcyjne gry. Gry te są adresowane głównie do młodych ludzi. Ich istotą jest początkowo pozyskanie zaufania, a wraz z przebiegiem rozgrywki przerażeni nastolatkowie są zmuszani do wykonywania różnego rodzaju zadań poprzez zastraszanie i groźby.

Policja apeluje do rodziców o zwiększenie nadzoru nad dziećmi i ścisłą kontrolę korzystania z Internetu. Za pośrednictwem Internetu i popularnych profili społecznościowych oraz komunikatorów, dzieci coraz częściej padają także ofiarami przemocy rówieśniczej i innych rodzajów cyberprzemocy. Bywa także, że udostępniają swoje dane osobowe obcym osobom. To bardzo niebezpieczne sytuacje.

Polkowiccy policjanci prowadzą prelekcje poświęcone problemowi cyberprzemocy – jednak by te działania przynosiły efekty, konieczne jest także zaangażowanie rodziców.

Źródło: http://www.polkowice.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/niebezpieczne_gry_w_internecie