Celem konkursu jest rozbudzanie talentów i popularyzacja twórczości poetyckiej młodych autorów, upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie umiejętności prezentowania wartości patriotycznych w formie utworu poetyckiego.

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konkurs będzie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych: 8-14 lat i 15-19 lat.

Wiersze o tematyce patriotycznej z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości (maksymalnie 3 utwory) należy przesyłać w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (pod pseudonimem – godłem z koperty) oraz wysłać w 4 egzemplarzach, w wersji papierowej, do dnia 5 października 2018 r. (nie decyduje data stempla pocztowego), na adres:

Legnicka Biblioteka Publiczna
Filia Dziecięco-Młodzieżowa nr 1
ul. W. Łukasińskiego 30
59-220 Legnica

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi 1 grudnia 2018 r., godz. 12:00, o czym autorzy nagrodzonych i wyróżnionych utworów zostaną powiadomieni listownie.

• Kontakt: tel. 76 722 52 86
• E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• Strona: http://biblioteka.legnica.eu/struktura/filie/konkurs-poetycki-dla-dzieci-i-młodzieży

piekna i niepodległa