11 września 2018 roku klasy trzecie Liceum Ogólnokształcącego i czwarte Technikum udały się do Wrocławia, by uczestniczyć w kolejnym Salonie Maturzystów. 

W ramach tego przedsięwzięcia nasi uczniowie wzięli udział w interesujących spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Tajniki egzaminu maturalnego z języka polskiego przybliżyła im pani Małgorzata Kosińska-Pułka, ekspert OKE. Radziła, jak napisać dobrą rozprawkę, omówiła zadania pojawiające się na poziomie rozszerzonym oraz apelowała, by nie bać się interpretacji wierszy.

Nauczyciel Roku 2008, pan Dariusz Kulma - podczas porywającego wykładu "Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?" - zajął się oswojeniem przyszłych maturzystów z królową nauk i egzaminem, który wielu młodym ludziom w całej Polsce (oprócz nas, oczywiście!) już teraz spędza sen z powiek.

Nasi licealiści i technicy uczestniczyli również w prelekcjach poświęconych egzaminowi na poziomie rozszerzonym - z biologii i języka angielskiego. W ramach Salonu rozmawiali ze studentami różnych uczelni, zaopatrywali się w informatory i stali w długiej (niczym za czasów PRL-u) kolejce po arkusze maturalne. Niestety, zabrakło tych z matematyki...

Ostatnim punktem wycieczki była orzeźwiająca kawa ("gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość") i smakowity obiad w galerii.

Jesteśmy pewni, że ten wyjazd zaprocentuje w maju przyszłego roku. Bo jak nie my, to kto?

Opracowanie: Ewa Dudziak-Gaj
Zdjęcia: Katarzyna Jackiewicz

salon1

salon2