4 czerwca 2018 roku zainteresowani uczniowie (i nie tylko) mogli skorzystać z punktu informacyjnego w naszej szkole, dotyczącego Polkowickiego Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży, który został uruchomiony w miniony piątek.

Przypominamy, że Polkowicki Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży będzie działał codziennie w godzinach od 16:00 do 24:00, również w niedziele i święta oraz podczas wakacji. Szukające pomocy oraz wsparcia dzieci i nastolatki, dzwoniąc pod numer 793 200 020, otrzymają pomoc psychologiczną.

Dyżur telefoniczny będą pełnić specjaliści Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych – psycholodzy, psychoterapeuci, socjoterapeuci, pedagodzy i specjaliści w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Telefon jest anonimowy, ale w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji, młodzi ludzie będą mogli liczyć na pomoc wszystkich naszych służb. Podobnie w przypadku problemów psychologicznych, dzieciom i młodzieży będą udzielane informacje, gdzie szukać instytucjonalnego wsparcia.

 

telefon zaufania

 

POLKO TEL