Tydzień zawodowcówIV Tydzień Zawodowców 2017/2018, odbywający się pod hasłem „Zawodowy zawrót głowy”, obfitował – jak co roku – w wiele przedsięwzięć.

.

Uczniowie Technikum brali udział w warsztatach „ABC Bankowości” – bankowanie w praktyce", prowadzonych przez pracowników Banku Zachodniego WBK S.A. oddział w Polkowicach, a branżowcy doskonalili się w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej.

W kolejnych dniach szkolni zawodowcy uczestniczyli w wycieczkach zawodoznawczych do Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o. w Polkowicach oraz Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu.

Podsumowaniem wszystkich inicjatyw była Konferencja Branżowców, w czasie której uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia wzięli udział w wykładzie Supervisora Centrum Logistycznego w firmie Sanden. Zebrani w Auli goście obejrzeli fotorelację z tego, co działo się w ciągu IV Tygodnia Zawodowców. Grupa techników informatyków i techników organizacji reklamy zaprezentowała zrealizowany metodą poklatkową film o szkole (brawa za pomysł oraz benedyktyńską pracę!), zaś przedstawiciele klasy 2 at – skecz o zawodach.

Zwieńczenie konferencji stanowił występ "THE PROFESSIONAL GIRLS", czyli nauczycielek przedmiotów zawodowych, które są "pewne jak zeznanie podatkowe, wyjątkowe jak sześciogwiazdkowy hotel, ogarnięte jak załadunek tankowca i zorganizowane jak kampania reklamowa". Ich taniec, dedykowany szkolnym zawodowcom, był swoistą wariacją na temat podstawy programowej kształcenia zawodowego.

IV Tydzień Zawodowców zakończył się wykładem przedstawicieli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy pt. „Cukier – przyjaciel czy wróg – rozważania dietetyka”.

Opracowanie: Elżbieta Róg

 

GALERIA ZDJĘĆ:

loga