Od września do grudnia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach brali udział w warsztatach psychologicznych, organizowanych zarówno w naszej szkole, jak i na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu.

Zajęcia te odbywały się w ramach projektu edukacyjnego „Rozwój kompetencji osobistych”, finansowanego ze środków Gminy Polkowice.

Uczniowie, dzięki zajęciom z psychologiem – panią Justyną Konowalczyk – mieli szansę zapoznać się z tematyką samorozwoju, rozpoznawania i doskonalenia umiejętności, wpływu grup nieformalnych na nasze funkcjonowanie, wchodzenia w związki oraz radzenia sobie ze stresem.

W ramach projektu na wykłady psychologiczne do Wrocławia wybrała się klasa 2a LO wraz z wychowawcą – panią Ewą Dudziak-Gaj. Podczas zajęć psychologicznych psycholog Uniwersytetu SWPS, Michał Pozdał, omawiał zaburzenia lękowe w okresie dorastania.

A teraz zapowiedź!

Niebawem na korytarzu ostatniego piętra szkoły zostanie udostępniona „Strefa Psyche”. Jest to kącik psychologii i relaksacji. Każdy z uczniów będzie mógł tam odpocząć oraz naładować się pozytywną energią, dawką motywacyjnych cytatów, a także podzielić się własnymi złotymi myślami na ścianie tablicowej. Zachęcamy do korzystania ze Strefy!

Opracowała: Amelia Chyb