DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2017/2018

 

NASZA BRUKSELSKA PRZYGODA…

Nasza brukselska przygoda zaczęła się trzy miesiące temu, kiedy to – dzięki staraniom Pana Marka Tramś, Starosty Polkowickiego i Delegata w Komitecie Regionów Unii Europejskiej – zostaliśmy nominowani do konkursu wiedzy o Unii Europejskiej pod nazwą: „Secondary School Competition 2018”, który został zorganizowany przez Komitet Regionów Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej...

 

RECYTOWALI „PATRIOTYCZNIE DLA NIEPODLEGŁEJ!"

7 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Patriotycznie dla Niepodległej!" pod honorowym patronatem Starosty Polkowickiego – pana Marka Tramś.

Czytaj więcej...

 

"HEJ, SPOD SAMIUŚKICH TATER" WRÓCIŁA II „A” LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

Zakopane. To kolejne miejsce po Krakowie, do którego udaliśmy się na trzydniową, klasową wycieczkę z wychowawczynią – panią Ewą Dudziak-Gaj – i paniami: Danutą Zagułą i Dorotą Spólnik-Łuczak.

Czytaj więcej...

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO I KLAS IV TECHNIKUM

26 kwietnia 2018 roku w Auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów, przygotowana przez klasę I "a" pod opieką pani Doroty Spólnik-Łuczak.

Czytaj więcej...

 

KWIETNIOWE "CARPE DIEM!" W ZESPOLE SZKÓŁ W POLKOWICACH

Bo u nas każdy dzień jest wyjątkowy!

Czytaj więcej...

 

DZIEŃ OTWARTY 2018

6 kwietnia 2018 roku gościliśmy w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach dwie grupy polkowickich gimnazjalistów, by przybliżyć im szczegóły oferty edukacyjnej na rok szkolny 2018/2019, zapoznać ich z wyjątkową atmosferą szkoły oraz przekonać, że swoją przyszłość mają na wyciągnięcie ręki.

Czytaj więcej...

 

DOLNOŚLĄSKA GALA TALENTÓW W RYCERSKIM STYLU

Tegoroczne eliminacje rejonowe VIII Dolnośląskiej Gali Talentów odbyły się w Sali Rycerskiej w monumentalnym gmachu Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Czytaj więcej...

 

BYLIŚMY NA "SPOTKANIU Z MISTRZEM"

13 marca 2018 roku w polkowickim kinie odbyło się "Spotkanie z Mistrzem" – Adamem Ferencym, honorowym patronem XX Polkowickich Dni Teatru "Oblicza Teatru" – w którym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

ŻAK-ART NA WYJEŹDZIE

Ostatnim akcentem tegorocznego "ŻAK-ART-u" był spektakl "Frankenstein" w Teatrze Muzycznym „CAPITOL” we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

 

"ŻAK-ART" W KLIMATACH MIĘDZYWOJNIA

15 lutego 2018 roku, w kolejnym dniu ŻAK-ART-u, odbyła się kawiarenka literacka pn. "Przygody człowieka myślącego".

Czytaj więcej...

 

WTORKOWE „ŚWIĘTO TEATRU” ZA NAMI

13 lutego 2018 roku miała miejsce kolejna odsłona XVIII Tygodnia Twórczości Artystycznej „ŻAK-ART 2018”.

Czytaj więcej...

 

"ŻAK-ART 2018" WYSTARTOWAŁ!

12 lutego 2018 roku rozpoczął się na dobre XVIII Tydzień Twórczości Artystycznej "ŻAK-ART 2018".

Czytaj więcej...

 

WYNIKI III POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO „My favourite book”- „Mein Lieblingsbuch” – „Mon livre préféré" –„Mi libro favorito”

Informujemy, iż jury w składzie...

Czytaj więcej...

 

JĘZYKIEM POLSKIM I FILOZOFIĄ NASZA SZKOŁA (TAKŻE) STOI

Informujemy, iż Wiktoria Wojciek z klasy II "a" Liceum Ogólnokształcącego awansowała do II etapu XLVIII edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Czytaj więcej...

 

ODKRYLIŚMY NOWE TALENTY!

Muzyka, taniec, śpiew – czyli dobra zabawa. Co roku nasza szkoła odkrywa nowe talenty m.in. podczas Dnia Talentów.

Czytaj więcej...

 

HULAJ DUSZA, LEKCJI NIE MA!

31 stycznia 2018 roku - w ramach "ŻAK-ART-u" - odbyła się w naszej szkole kolejna Maskarada.

Czytaj więcej...

 

JAKUB KOŁECKI IDZIE ZA CIOSEM!

Od września do grudnia 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach brali udział w warsztatach psychologicznych, organizowanych zarówno w naszej szkole, jak i na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

 

„LICZ SIĘ ZE SŁOWAMI” – PIĘCIORO UCZNIÓW Z NASZEJ SZKOŁY W ETAPIE POWIATOWYM!

Znamy już wyniki szkolnego etapu XIV Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej „Licz się ze słowami” 2017/2018 (kategoria: szkoły ponadgimnazjalne).

Czytaj więcej...

 

POKAŻ, CO POTRAFISZ – PODCZAS "DNIA TALENTÓW"!

Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do zaprezentowania swoich uzdolnień, zainteresowań, hobby i umiejętności podczas "Dnia Talentów" (31 stycznia 2018 roku).

Czytaj więcej...

 

V POLKOWICKI ORSZAK TRZECH KRÓLI (6 STYCZNIA)

Zapraszamy do podziwiania Orszaku Trzech Króli, w którym po raz kolejny wystąpią nasi uczniowie.

Czytaj więcej...

 

NASZA ABSOLWENTKA W "TWOIM STYLU"

Z przyjemnością informujemy, iż w najnowszym numerze miesięcznika "Twój Styl" (styczeń 2018) możemy znaleźć zdjęcia z sesji naszej absolwentki - Katarzyny Jastrzębskiej, zajmującej się modelingiem.

Czytaj więcej...

 

SLEEVEFACE - KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Biblioteka szkolna informuje, że rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszy sleeveface.

Czytaj więcej...

 

NASI UCZNIOWIE NA HISTORYCZNYCH ŚCIEŻKACH DOLNEGO ŚLĄSKA

Kartki dla Igi i Lenki1 grudnia 2017 roku zakończono realizację projektu „Historycznymi ścieżkami po Dolnym Śląsku”, współfinansowanego ze środków Gminy Polkowice („Programy edukacyjne i przedsięwzięcia”) i własnych funduszy uczniów..

Czytaj więcej...

 

III MIEJSCE EWY BOCIAN W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "CO MI W DUSZY GRA"

Ewa Bocian, uczennica klasy II "b" Liceum Ogólnokształcącego, zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "CO MI W DUSZY GRA" w ramach Festiwalu "Młodych Bajanie 2017".

Czytaj więcej...

 

ZAKOPANE W POLKOWICACH: WARSZTATY TEATRALNE

W dniach 7-8 grudnia 2017 roku znakomite aktorki z Teatru Witkacego w Zakopanem – Dorota Ficoń i Adrianna Jerzmanowska – poprowadziły warsztaty dla zespołu naszego szkolnego teatru "Anty-dotum".

Czytaj więcej...

 

ALEKSANDRA KAŹMIERSKA LAUREATKĄ KONKURSU O JÓZEFIE PIŁSUDSKIM

Z przyjemnością informujemy, iż Aleksandra Kaźmierska z kl. II "a" Liceum Ogólnokształcącego została laureatką konkursu "Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia" i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Warszawy.

Czytaj więcej...

 

MIEĆ PASJĘ JAK… POLA SYDORÓW I JULIA MIKOŁAJUN

Łączy je wspólna pasja, rozwój artystyczny i plany na przyszłość. Oto, co o swoich planach mówią nasze uczennice z klasy III „c” LO.

Czytaj więcej...

 

I NOC Z JĘZYKIEM - "KEEP CALM AND STAY AT NIGHT AT SCHOOL!"

17 listopada 2017 r. od godziny 19.00 do białego rana w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach (na parterze budynku dydaktycznego - w sali nr 16) odbędzie się I Noc z Językiem - "Keep Calm and Stay at Night at School".

Czytaj więcej...

 

SREBRNY JUBILEUSZ SZKOŁY W MEDIACH

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z uroczystości 25-lecia Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, która odbyła się 27 października 2017 r.

Czytaj więcej...

 

ARTYSTKI SPOD GIEWONTU U NAS!

Informujemy, iż znakomite aktorki z Teatru Witkacego w Zakopanem - Dorota Ficoń i Adrianna Jerzmanowska - poprowadzą w dniach 7-8 grudnia 2017 r. warsztaty dla zespołu naszego szkolnego teatru "Anty-dotum". Zapraszamy!

Czytaj więcej...

 

KONTROWERSJE PO "MAKBECIE" WE WROCŁAWSKIM "CAPITOLU"

W ramach "Weekendu z Kulturą Wysoką" 17 listopada 2017 r. 50-osobowa grupa uczniów z Liceum Ogólnokształcącego miała okazję zobaczyć arcydzieło Szekspira w reżyserii Agaty Dudy-Gracz.

Czytaj więcej...

 

I NOC Z JĘZYKIEM ZA NAMI

W nocy z 17 na 18 listopada 2017 roku odbyła się I Noc z Językiem Angielskim. W przedsięwzięciu brało udział 14 uczniów z klas 1a, 1b i 4tio. Młodzież przybyła do szkoły w wyborowych nastrojach i właśnie takie nastroje utrzymywały się do samego rana.

Czytaj więcej...

 

KLASY MUNDUROWE NA OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie grupy mundurowej z klasy II „b” Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach – wraz z wychowawcą, panią Katarzyną Jackiewicz – zostali zaproszeni przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach na uroczystość patriotyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada 2017 r.

Czytaj więcej...

 

UCZCILIŚMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Czytaj więcej...

 

„SALON MATURZYSTÓW" 2017

21 września 2017 roku uczniowie klasy IV Technikum oraz III Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili wrocławski „Salon Maturzystów” Perspektywy 2017 zorganizowany w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Czytaj więcej...

 

KONKURS NA OKŁADKĘ PUBLIKACJI ROZSTRZYGNIĘTY!

Informujemy, że rozstrzygnięto konkurs na okładkę publikacji „Srebrny jubileusz Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach - ilustrowane kalendarium wydarzeń”, ogłoszony w czerwcu bieżącego roku przez bibliotekę szkolną.

Czytaj więcej...

 

CZYTALIŚMY "WESELE"

Materiał TV Polkowice: https://youtu.be/lPZEIiBFKGo. A wśród rozmówców nasza uczennica - Magda Dziuk z kl. III "c" Liceum Ogólnokształcącego.

 

 

PODZIĘKOWANIA

Zapraszamy do zapoznania się z podziękowaniami, jakie otrzymaliśmy od Zarządu Powiatu Polkowickiego.

Czytaj więcej...

 

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2015/2016

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2016/2017

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2018/2019

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2019/2020