Łączy je wspólna pasja, rozwój artystyczny i plany na przyszłość. Oto, co o swoich planach mówią nasze uczennice z klasy III „c” LO.

„Nasza przygoda z muzyką zaczęła się w I klasie gimnazjum, na lekcji muzyki, ale towarzyszy nam od dzieciństwa – wspomina Pola. – Pamiętam ten moment i tremę, gdy na lekcji muzyki trzeba było wstać i zaśpiewać gamę. Poszło chyba nieźle, skoro zaproponowano nam wstąpienie do szkolnego chóru Cantabile przy Gimnazjum nr 1. Tak naprawdę właśnie opiekunowi chóru, pani Joannie Kący, zawdzięczamy to, co osiągnęłyśmy. Liczne próby, występy i koncerty sprawiły, że śpiewanie stało się czymś, co kochamy do dziś. Uzyskane nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach to ciężka praca wszystkich chórzystów”.

„Jak się zaczęła nasza współpraca? – Pola rozwija temat. – To pani Asia na jednej z prób stwierdziła, że mamy podobną barwę głosu i fajnie »zabrzmiałybyśmy« w duecie. Faktycznie, nie myliła się. I tak występ za występem - razem. W naszej szkole występowałyśmy już m.in. na koncertach kolęd, koncertach z okazji Dnia Wolontariatu, ŻAK-ARCIE, podczas obchodów Srebrnego Jubileuszu. Zaśpiewałyśmy też w trakcie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Polkowicach oraz w ramach Święta Policji”.

„Staramy się ciągle rozwijać i spełniać marzenia – kontynuuje nasza uczennica. – Bardzo chciałybyśmy wystąpić na Dolnośląskiej Gali Talentów, a w trakcie realizacji jest projekt muzyczny będący niespodzianką. Zobaczymy, co z tego wyniknie, ale jesteśmy bardzo zmotywowane i dobrej myśli”.

„Według mnie nasz duet jest strasznie samokrytyczny” – mówi Julia – Każdy występ analizujemy, poprawiamy, bo wiadomo, że błędy też się zdarzają. Ale idziemy do przodu. Cieszy nas odbiór przez publiczność: dużo pozytywnych komentarzy i opinii, które działają na nas bardzo motywująco.

„W maju matury – kończą dziewczyny. – I nie wiadomo, co czas pokaże. Ale mamy ogromne ambicje i chcemy dalej razem śpiewać, nawet po skończeniu szkoły.”

Życzymy dalszych sukcesów. Obyśmy mogli usłyszeć Was jeszcze wiele razy na deskach sceny Auli, a w przyszłości także na wielkich scenach w Polsce i na świecie.

Opracowanie: Irena Kuźma

pola julia