Już po raz siódmy uczestnicy naszego hufca uczestniczyli w Młodzieżowych Manewrach Wojskowo-Ratowniczo-Gaśniczych, które odbyły się 24 maja 2017 roku w Górze. Polkowicki hufiec reprezentowali: Paulina, Gosia, Kornelia i Andrzej.

21 drużyn reprezentujących szkoły oraz Hufce Pracy z terenu województwa dolnośląskiego podzielono na trzy kategorie: szkoły gimnazjalne, szkoły średnie i Hufce Pracy. Na początku imprezy wszystkie hufce zostały serdecznie przywitane przez organizatorów. Po oficjalnym otwarciu młodzież podchodziła na przygotowane stanowiska, gdzie zapoznawała się z tematem danego zadania. Zawodnicy brali udział w takich konkurencjach jak transportowanie rannego na polu walki, udzielanie pierwszej pomocy, bieg z przeszkodami, rzut granatem, przeprawa, konkurencje strażackie.

Uczestnicy manewrów mieli okazję do dobrej zabawy w imię zasad fair play, ale również sprawdzenia swoich umiejętności, jak i promowania sportów obronnych. Nasza drużyna uplasowała się na V miejscu. Spośród wszystkich drużyn hufcowych tylko nasza ekipa składała się z dziewczyn, dlatego tym bardziej jesteśmy z nich dumni. Dziewczęta udzieliły wywiadu dla Radia ELKA Głogów. Stwierdziły, że zawody są świetną okazją do zdrowej rywalizacji, sprawdzenia swoich umiejętności: "Czerpiemy z zawodów dużo dobrej energii. To jest świetna zabawa”.

Na zakończenie imprezy zostały wręczone dyplomy oraz nagrody dla zwycięskich drużyn. Hufiec Pracy w Polkowicach serdecznie dziękuje organizatorom, za ciepłe przyjęcie i miło spędzony czas i przyjazną atmosferę. Do zobaczenia za rok!

 

GALERIA ZDJĘĆ: