We wtorek, 21 marca 2017 roku, maturzyści z Diecezji Legnickiej, wśród których była grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, udali się na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, na Jasną Górę.

W południe wszyscy zgromadzili się w Bazylice Jasnogórskiej na uroczystej Mszy Świętej w intencji maturzystów, gdzie wysłuchali homilii na temat wybaczania, które jest istotne w naszym życiu, o czym często zapominamy. Na zakończenie biskup Diecezji Legnickiej, Marek Mendyk, który współprowadził Mszę Świętą, pobłogosławił wszystkich zdających, życząc im wysokich wyników podczas czekających ich egzaminów, a także trafnych i mądrych decyzji w dorosłym życiu.

Po krótkiej przerwie pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, która zakończyła wyjazd.

Podczas pielgrzymki maturzyści zawierzyli Matce Boskiej zarówno swoje egzaminy, jak i wszystkie wybory i decyzje, które będą musieli podjąć w dorosłym życiu. Podróż na Jasną Górę była także okazją do przemyśleń na temat nadchodzących zmian i rozmyślań dotyczących kwestii ważnych dla każdego młodego człowieka.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych oraz wielu sukcesów po ukończeniu szkoły!

GALERIA ZDJĘĆ: