Zainteresowanie przedsięwzięciem przerosło oczekiwania organizatorów - w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ogłoszony został konkurs na plakat "Chcę pomagać".

Celem konkursu było przybliżenie idei pomocy drugiemu człowiekowi, otwartości na innych, a tym samym idei wolontariatu, oraz rozwijanie inwencji twórczej i pokazywanie umiejętności uczestników na szerszym forum. Zgłoszono łącznie kilkadziesiąt prac zaskakujących pomysłowością i oryginalnością. Niektóre wykonano techniką wymagającą wielogodzinnej pracy.

Zwyciężczynią konkursu została Patrycja Kaczkowska z klasy II c LO. Talent Patrycji został zauważony już w IV klasie szkoły podstawowej. Wtedy to była m.in uczestniczką obozu plastycznego dla dzieci uzdolnionych. Wielokrotnie otrzymywała wyróżnienia w licznych konkursach, w których trzeba było połączyć talent z wyobraźnią i nieprzeciętną wrażliwością. "Plakat na konkurs przygotowywałam 4 dni" – mówi Patrycja. - Realizowanie założonej przeze mnie koncepcji okazało się dosyć czasochłonne, ale było warto" – dodaje.

Ogromne wrażenie zrobiły również prace Łukasza Damrycha z klasy IV hor i Dariusza Rystweja z klasy II c LO, którzy zajęli dwa równorzędne II miejsca. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.

Jeszcze przez kilka dni można oglądać plakaty na holu I piętra budynku dydaktycznego. Mamy nadzieję, że wszystkich, którzy obejrzą wystawę, zainteresuje idea wolontariatu, a przynajmniej część z nich hasło "Chcę pomagać" uczyni swoim mottem życiowym.

Opracowanie: Irena Kuźma

{bo_videojs width=[800] height=[570] controls=[1] autoplay=[0] preload=[auto] loop=[0] video_mp4=[http://zs.polkowice.pl/pliki/filmplakaty.mp4] }

 

GALERIA ZDJĘĆ: