Wyjazdu na trzecie, kolejne spotkanie młodzieży na łonie natury, polkowicka młodzież nie mogła się doczekać. Wszyscy jesteśmy zmęczeni praktykami i nauką w szkole, toteż jeden dzień w plenerze spędzony na obcowaniu z przyrodą to potężny zastrzyk energii.

Młodzież polkowickiego hufca w maju odwiedziła Nadleśnictwo Przemków i obejrzała cuda natury: dąb Chrobry i rezerwat „Bagno Przemkowskie”. 6 czerwca 2016 r. HP Polkowice reprezentowali Martyna Dobek i Andrzej Fijoł w konkursie ekologicznym, a w konkursie wędkarskim: Adrianna Ernestowicz (z osobistym trenerem, na co dzień Ojcem – Tadeuszem Ernestowiczem) oraz równie zapalonym wędkarzem Mateuszem Mazurczakiem.

W wyniku jednodniowych zmagań do Polkowic przyjechał olbrzymi puchar z rybą, który za zajęcie II miejsca otrzymał Mateusz Mazurczak. Edriana Ernestowicz została przez Koło Wędkarskie z Przemkowa odznaczona medalem. Duet Martyna Dobek i Andrzej Fijoł zajął III miejsce w konkursie ekologicznym. Dodatkową atrakcją dla młodzieży były przejażdżki bryczką zaprzęgniętą w parę ślicznych siwych koników. Dużym przeżyciem było również obejrzenie „Muzeum” z trofeami myśliwskimi właścicieli gospodarstwa agroturystycznego (nie tylko z Polski, ale też z trofeami z afrykańskiego safari).

Dziękujemy przemkowskiemu hufcowi za gościnne przyjęcie i już zaczynamy czekać na następne spotkanie.

Opracowała: Maria Bardon - komendant
Zdjęcia: Julita Witkowska – stażystka

 

 

 

HP Polkowicka czworka 03