DZIAŁ PRZYRODNICZY 2019/2020

 

BARTOSZ BOCOŃ Z KL. II „C” LO NAJLEPSZYM ZNAWCĄ MAPY

9 czerwca 2017 r. odbył się finał Szkolnego Konkursu „Znam mapę świata”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Czytaj więcej...

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNY "ZNAM DOLNY ŚLĄSK" ROZSTRZYGNIĘTY

Trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Krajoznawczo-Turystycznego "Znam Dolny Śląsk", której organizatorem jest Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, odbyła się 22 maja 2017 r. Wzięły w niej udział drużyny z klas trzecich polkowickich gimnazjów i z klas pierwszych naszej szkoły.

Czytaj więcej...

 

NATALIA I ARTUR, CZYLI DREAM TEAM 2017

Natalia Krzymińska i Artur Firuta. Ona z Liceum Ogólnokształcącego, on z Technikum. Młodzi, utalentowani i utytułowani w wielu dziedzinach. Najlepsi absolwenci w roku szkolnym 2016/2017. Podczas swej edukacji niezmiennie z wysokimi wynikami w nauce i sporcie. Co roku w gronie stypendystów. Nasz duet marzeń.

Czytaj więcej...

 

ZŁOTY STRZELEC NA BRĄZOWYCH MANEWRACH

24 maja 2017 roku w Górze odbyły się VII Młodzieżowe Manewry Wojskowo-Ratowniczo-Gaśnicze. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktor Ulman (kl. III tio), Lew Wyderski (kl. III tio), Łukasz Relich (kl. II b LO), Damian Berling (kl. II b LO).

Czytaj więcej...

 

CHEMIA ŻYWI, LECZY, UBIERA, ALE TEŻ... BAWI

Najwyższy czas obalić pejoratywne znaczenie słowa „chemia”, które - używane potocznie - kojarzy się zwykle z czymś sztucznym, źle wpływającym na nasze zdrowie i życie. Nic bardziej mylnego.

Czytaj więcej...

 

V MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY

W dniach 6-7 maja 2017 r. w Krzyżowej koło Świdnicy odbył się finał wojewódzki XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Powiat polkowicki oraz powiat lubiński – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – reprezentowała drużyna naszej szkoły w składzie: Bartosz Bocoń, Dariusz Rystwej, Pola Sydorów (wszyscy z klasy II "c" LO).

Czytaj więcej...

 

WARSZTATY BIOLOGICZNE WE WROCŁAWIU

16 maja 2017 roku uczniowie klasy I "b" i II "a" Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach, zainteresowani treściami biologicznymi, wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.

Czytaj więcej...

NOCNA PRODUKCJA MYDŁA, CZYLI CHEMICZNA CZĘŚĆ „NOCY W LICEUM” ZA NAMI!

Było różnie – jak to z reakcjami chemicznymi bywa. Jedne szybkie, wręcz wybuchowe, inne wymagały dużej cierpliwości.

Czytaj więcej...

 

III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KRAJOZNAWCZO-TURYSTYCZNY - ZAPISY

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III szkół gimnazjalnych i I klas szkół ponadgimnazjalnych do udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Krajoznawczo-Turystycznym, organizowanym przez Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

DZIEŃ GEOGRAFA NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM

Ogólnopolski Dzień Geografa pod hasłem „Zrozumieć Ziemię” obchodzono w tym roku 21 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły z klas drugich Liceum Ogólnokształcącego (z rozszerzoną geografią) spędzili ten dzień w Instytucie Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego – w ramach projektu „Bliżej marzeń”.

Czytaj więcej...

 

DBAMY O ZIEMIĘ

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem TV Polkowice, dotyczącym Polkowickiego Festiwalu Ziemi, który współorganizowaliśmy

Czytaj więcej...

 

POLKOWICKI FESTIWAL ZIEMI

Już po raz kolejny Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach i Urząd Gminy Polkowice organizują Polkowicki Festiwal Ziemi.

Czytaj więcej...

 

"FAZA CIEMNA", CZYLI NOCNY MARATON BIOLOGICZNY

W nocy z 24 na 25 marca (piątek/sobota) 2017 roku odbył się pierwszy maraton biologiczny pod nazwą "Faza ciemna" (nazwa nawiązuje, oczywiście, do drugiego etapu procesu fotosyntezy)..

Czytaj więcej...

 

OGIEŃ W LABORATORIUM!

Ostatnią rzeczą, jaką chciałby mieć chemik w laboratorium, jest pożar. Czasem jednak ogień – a dokładniej płomień – ma dużą wartość poznawczą..

Czytaj więcej...

 

JAKUB BOJCZUK - NASZ TALENT!

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowymi umiejętnościami Jakuba Bojczuka, ucznia klasy II "c" Liceum Ogólnokształcącego (profil matematyczno-medyczny), który interesuje się m.in. rękodziełem artystycznym..

Czytaj więcej...

 

NAJZDOLNIEJSI NAGRODZENI STYPENDIAMI

10 lutego 2017 r. Dyrektor Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, Pan Zbigniew Gołębiowski, spotkał się z młodzieżą uzdolnioną w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, która chce rozwijać się w wybranej przez siebie dziedzinie, i rodzicami uczniów..

Czytaj więcej...

 

MATEMATYCZNE BOJE

W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach tradycyjnie uczestniczyła w rozgrywkach meczowych w ramach XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych, organizowanych przez Fundację Matematyków Wrocławskich. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w rozgrywkach od początków ich istnienia..

Czytaj więcej...

 

MŁODZI GEOGRAFOWIE Z ZESPOŁU SZKÓŁ W POLKOWICACH NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM W RAMACH PROJEKTU "BLIŻEJ MARZEŃ"

Uczniowie klas II Liceum Ogólnokształcącego i klasy II "a" Technikum, realizujący geografię na poziomie rozszerzonym, uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Wrocławskim..

Czytaj więcej...

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odwiedził wyczekiwany i wypatrywany przez wszystkich gość, czyli Święty Mikołaj.

Czytaj więcej...

 

NASI UCZNIOWIE "BLIŻEJ MARZEŃ"

W listopadzie i grudniu 2016 r. uczniowie klasy II "a" i II "b" Liceum Ogólnokształcącego w Polkowicach uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych organizowanych w ramach projektu "Bliżej marzeń".

Czytaj więcej...

 

SYLWETKA: MATEUSZ FELKEL

Za dnia uczeń Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, którego za kilka miesięcy czekają egzaminy maturalne. Po powrocie z lekcji książki i zeszyty zamienia na rękawice, kask i ochraniacz – jako utalentowany bokser i sportowiec.

Czytaj więcej...

 

„SPRZĄTAMY ŚWIAT” – DLA SIEBIE I INNYCH!

23 września 2016 roku uczniowie klasy I a i I b LO, zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawiczki, pod opieką pań - Katarzyny Jackiewicz i Doroty Spólnik-Łuczak, wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Czytaj więcej...

 

DZIAŁ PRZYRODNICZY 2015/2016

DZIAŁ PRZYRODNICZY 2016/2017

 DZIAŁ PRZYRODNICZY 2017/2018

 DZIAŁ PRZYRODNICZY 2018/2019

 DZIAŁ PRZYRODNICZY 2019/2020