DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2019/2020

 

POCZĄTEK LUTEGO OBRODZIŁ W NAGRODY

3 lutego 2020 roku w Sali Historii i Tradycji Szkoły odbyła się miła uroczystość, podczas której Pani Dyrektor Jolanta Rubiś-Kulczycka – wraz z Zespołem Kierowniczym Szkoły – uhonorowała uczniów za ich różnorodne dokonania i działania..

Czytaj więcej...

 

DEBATOWALIŚMY O RZECZYPOSPOLITEJ

W grudniu w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyła się debata historyczna, która wieńczyła obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej...

 

KRÓLEWNA MALWINKA STRZELIŁA FOCHAMI I MINKAMI

14 stycznia 2020 roku w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach nasz szkolny teatr "Anty-dotum" zaprezentował swe najnowsze dzieło – spektakl "Fochy i minki Królewny Malwinki" (reż. Piotr Mosoń).

Czytaj więcej...

 

ŚWIĄTECZNIE I... KONCERTOWO. Z NASZYM UDZIAŁEM

20 grudnia w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się Koncert Świąteczny "Cud Cichej Nocy”.

Czytaj więcej...

 

KRÓLEWNA MALWINKA RZĄDZI!

16 grudnia 2019 roku w Auli Forum odbyła się premiera spektaklu "Fochy i minki Królewny Malwinki" w wykonaniu naszego szkolnego teatru "Anty-dotum" i reżyserii Piotra Mosonia.

Czytaj więcej...

 

POŁOWA NAUKI W SZKOLE ZA NAMI!

29 listopada 2019 roku w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyła się zabawa półmetkowa. W imprezie wzięli udział chętni uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego oraz trzecich Technikum (wraz z osobami towarzyszącymi).

Czytaj więcej...

 

TRADYCYJNA PA-KLA-PA JUŻ ZA NAMI!

Piękno tkwi w różnorodności – tak można by podsumować tegoroczną edycję PA-KLA-PY, czyli Parady Klas Pierwszych.

Czytaj więcej...

 

JESTEŚMY "Z HISTORIA NA TY"

W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wzięli udział w projekcie "Z historią na Ty".

Czytaj więcej...

 

MIGAWKI Z MUZEUM "PANA TADEUSZA"

Wizyta we wrocławskim Muzeum "Pana Tadeusza" zdecydowanie uzupełniła naszą wiedzę na temat zwyczajów i historii szlachty polskiej oraz samej lektury. Do stolicy Dolnego Śląska wybrali się bowiem uczniowie z klasy II "a" i II "b" Liceum Ogólnokształcącego (pod opieką pani Ewy Dudziak-Gaj i pani Danuty Pólkowskiej).

Czytaj więcej...

 

JANUSZ KUSOCIŃSKI BOHATEREM SZKOLNEGO POKOJU ZAGADEK

W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie mogli między innymi odwiedzić "Pokój zagadek: Amulet olimpijczyka", przygotowany przez członków Koła Młodego Historyka. W trakcie rozwiązywania zagadek młodzież poznawała sylwetkę wybitnego polskiego sportowca – Janusza Kusocińskiego.

Czytaj więcej...

 

DZIENNIKARSTWO W PIGUŁCE

Jak rodzi się plotka? Jakie są skutki pośpiechu przy pracy? Jakie tematy najlepiej się „sprzedają”? Jak uzbroić bombę językową? Na te i wiele innych pytań uczniom naszej szkoły odpowiedział Krzysztof Koziołek.

Czytaj więcej...

 

"LEGIONY" TO UCZNIOWSKA NUTA...

Choć zakończyły się oficjalne uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości, w dalszym ciągu kształtujemy postawy obywatelskie i patriotyczne wśród uczniów.

Czytaj więcej...

 

NASZA "SZKOŁA PAMIĘTA"

Informujemy, iż – w odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego (zob. poniżej) – Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta".

Czytaj więcej...

 

"CUD MNIEMANY", CZYLI HUMANIŚCI W GDAŃSKU – RELACJA Z OBOZU

Nie od dziś wiadomo, iż podróże kształcą. Szczególnie, kiedy podróżuje się z wyjątkowymi ludźmi, mającymi ogrom wiedzy do przekazania. Z tą myślą, jako przewodnikiem, młodzi adepci kultury, historii i języka polskiego wyruszyli na podbój Trójmiasta.

Czytaj więcej...

 

"MIMOZAMI JESIEŃ SIĘ ZACZYNA..."

Zapraszamy na wystawę prac uczniów klas pierwszych w Galerii na Parterze. A tymczasem - do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej...

 

"SŁOWA MAJĄ MOC" – BYLIŚMY NA SPOTKANIU Z MAŁGORZATĄ GUTOWSKĄ-ADAMCZYK

4 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką pana Przemysława Szulca, uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, które odbyło się w gościnnych (jak zawsze!) progach Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY!

Energia i zaangażowanie młodzieży, niesamowita oprawa wizualna i muzyczna, połączenie tradycji i nowoczesności – tak w skrócie można ująć uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020, która dziś odbyła się w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2015/2016

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2016/2017

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2017/2018

DZIAŁ HUMANISTYCZNY 2018/2019