SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU WZNOWIŁO DZIAŁALNOŚĆ PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 
ZBIERA(J)MY NAKRĘTKI!

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...


KIERMASZ CIAST (24.10.2019 r.)

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 
"RAZEM W PEŁNI SPRAWNI" – WARSZTATY EDUKACYJNE

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 
SMAKOWITA AKCJA

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 
GÓRA GROSZA – RUSZYŁA XX EDYCJA!

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 
ŚWIĄTECZNA WIZYTA W ŻARACH

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 
NAKRĘTKI ZEBRANE I PRZEKAZANE

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 
PODZIĘKOWANIE DLA NASZEJ SZKOŁY ZA UDZIAŁ W AKCJI "RAZEM NA ŚWIĘTA"

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...


PODZIĘKOWANIE DLA SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 

Z WIZYTĄ W ŻARACH

14 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu udało się do Domu Samotnej Matki w Żarach. Wolontariuszki - wraz z panią Jadwigą Berestecką - zorganizowały w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zbiórkę darów dla dzieci i ich matek.

Czytaj więcej...

 

W LUBIŃSKIM HOSPICJUM

11 grudnia 2018 roku Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką pani Jadwigi Beresteckiej i pani dyrektor Ewy Kowalik odwiedziło chorych w lubińskim hospicjum.

Czytaj więcej...

 

»BĄDŹMY "RAZEM NA ŚWIĘTA"«

Informujemy, iż Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach uczestniczy w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej »Bądźmy "Razem na Święta"«.

Czytaj więcej...

 

IM WIĘCEJ DAJEMY, TYM WIĘCEJ OTRZYMUJEMY – PODSUMOWANIE AKCJI "PODARUJ SERCE DZIECIOM Z AFRYKI"

Podaruj serce"Dzieci z Afryki są smutne, nie mają co jeść, chcą bardzo się uczyć, ale ich rodziców nie stać na opłacenie szkoły, uciekają z biednych domów, mieszkają na ulicy, na drzewach" – to tylko fragment opowieści siostry Dominiki Laskowskiej, od 36 lat poświęcającej swoje siły i życie biednym dzieciom w Afryce, w Rwandzie i Kongu.

Czytaj więcej...

 

„SŁODKA JULKA” ZA NAMI

16 listopada 2018 r. uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach uczestniczyli w projekcie „Słodka Julka”, zorganizowanym przez OZPN Legnica, Miedziowe Centrum Zdrowia i Fundację Samodzielne.pl.

Czytaj więcej...

 

TRWA AKCJA CHARYTATYWNA "PODARUJ SERCE DZIECIOM Z AFRYKI"

Klasa III "a" LO i Szkolne Koło Wolontariatu zapraszają dziś uczniów, nauczycieli i pracowników naszej Szkoły do kupowania przepysznego ciasta w ramach akcji charytatywnej pn. "Podaruj serce dzieciom z Afryki".

Czytaj więcej...

 

"SYMULACJE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI" W NASZEJ SZKOLE

5 października 2018 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach po raz kolejny odbyły się "Symulacje niepełnosprawności".

Czytaj więcej...

  

ŻYCZENIA

Jak co roku w Dniu Edukacji Narodowej nie mogło zabraknąć życzeń od Szkolnego Koła Wolontariatu. W tym tak ważnym dla wszystkich pedagogów dniu dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczały kartki z życzeniami dla Dyrekcji oraz pracowników Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

Z WIZYTĄ W ŻARACH

10 stycznia 2018 roku dziewczęta z klasy I "b" LO, I "b" T, II "a" LO i II "b" LO – należące do Szkolnego Koła Wolontariatu – wraz z opiekunem, panią Jadwigą Berestecką, kolejny raz udały się do Żar, do Domu Samotnej Matki, aby przekazać zebrane dary.

Czytaj więcej...

 

"GÓRA GROSZA" - PRZED NAMI XVIII EDYCJA

W najbliższy poniedziałek (27.11.2017 r.) rusza kolejna "Góra Grosza", do której od lat aktywnie włącza się społeczność naszej szkoły.

Czytaj więcej...

 

KARTKI DLA IGI I LENKI

Mała Iga - dla której gromadzimy nakrętki - w grudniu obchodzi swoje 2. urodziny. W związku z tym organizujemy akcję zbierania kartek urodzinowych dla Igusi.

Czytaj więcej...

 

MY TEŻ ZBIERAMY NAKRĘTKI DLA MAŁEJ IGI

Informujemy, iż klasa 4 teh wraz z wychowawcą organizuje zbiórkę  nakrętek dla małej Igi, córeczki absolwentów naszej szkoły - Kamili i Przemka.

Czytaj więcej...

 

PORZĄDKUJEMY GROBY

Przed uroczystością Wszystkich Świętych w ramach zadań wolontariackich, zaproponowanych przez opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu - panią Jadwigę Berestecką, klasa II "b" LO, III "a" T i III "b" T udały się na polkowicki cmentarz w celu porządkowania opuszczonych grobów.

Czytaj więcej...

 

POMAGAMY!

19 października 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyła się zbiórka pieniężna na pomoc rodzinie poszkodowanej podczas wrześniowego wybuchu.

Czytaj więcej...

 

WAKACJE ZA NAMI, CZAS ZROBIĆ PORZĄDKI W SZAFACH!

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę ubrań, zabawek, książek, koców i innych rzeczy potrzebnych do codziennego życia.

Czytaj więcej...

 

HONOROWY TYTUŁ DLA NASZEJ SZKOŁY

Z przyjemnością informujemy, iż Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach otrzymał Honorowy Tytuł "Przyjaciel Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta".

Czytaj więcej...

 

"Nakrętki dla Hospicjum" - podziękowania

Do naszej szkoły dotarły podziękowania i pamiątkowy dyplom za udział w akcji "Nakrętki dla Hospicjum", która trwała od września 2016 r. do końca czerwca 2017 r.

Czytaj więcej...

 

PODZIĘKOWANIA OD MISIA USZATKA

Nasze dziewczęta ze Szkolnego Koła Wolontariatu otrzymały słodkie podziękowania za pomoc przy realizacji Dnia Dobrego Uczynku, organizowanego przez Przedszkole nr 4 im. Misia Uszatka w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

SZKOLNE WYZWANIE: INNYM POMAGANIE

Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły - nauczycieli, uczniów i rodziców - na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole, kierując się wrażliwością i troską o innych, byli pełni pasji i zaangażowania.

Czytaj więcej...

 

ŚWIĘTUJEMY Z PRZEDSZKOLAKAMI DZIEŃ DOBREGO UCZYNKU

19 maja 2017 roku Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w Dniu Dobrego Uczynku, organizowanym przez Przedszkole nr 4 im. Misia Uszatka w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

ŚWIĄTECZNA WIZYTA W ŻARACH

6 kwietnia 2017 r. nasze Szkolne Koło Wolontariatu udało się ze świąteczną wizytą do Domu Samotnej Matki w Żarach. Celem odwiedzin było przekazanie zebranych w ciągu roku darów dla matek i ich dzieci.

Czytaj więcej...

 

SPOTKANIE W AULI

11 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyło się świąteczne spotkanie Zarządu oraz członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Czytaj więcej...

 

"KU CELOM POŻĄDANYM WIODĄ DROGI..." NA JASNĄ GÓRĘ

We wtorek, 21 marca 2017 roku, maturzyści z Diecezji Legnickiej, wśród których była grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, udali się na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy, na Jasną Górę...

Czytaj więcej...

 

WOLONTARIAT W AKCJI

9 marca 2017 r. w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję charytatywną sprzedaży ciast w celu pozyskania brakującej kwoty na wyjazd do Domu Samotnej matki w Żarach.

Czytaj więcej...

 

WARSZTATY "SYMULACJE NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI"

25.10.2016 r. w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach zostały przeprowadzone warsztaty szkoleniowe prowadzone przez fundację Eudajmonia i Spółdzielnię Socjalną Inicjatywa pt. "Symulacje niepełnosprawności". Organizatorką warsztatów była pani Jadwiga Berestecka – opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

Czytaj więcej...

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA – RELACJA

2 grudnia 2016 r. w Auli Forum Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach Szkolne Koło Wolontariatu wraz z klasą II „c” Liceum Ogólnokształcącego zorganizowało ...

Czytaj więcej...

 

"CHCĘ POMAGAĆ" - KONKURS NA PLAKAT

Zapraszamy do udziału w konkursie naplakat, organizowanym w ramach obchodów "Międzynarodowego Dnia Wolontariusza". Celem konkursu jest przybliżenie idei pomocy drugiemu człowiekowi, otwartości ..

Czytaj więcej...

 

MOTTO NA ŻYCIE - "CHCĘ POMAGAĆ"

Zainteresowanie przedsięwzięciem przerosło oczekiwania organizatorów - w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza ogłoszony został konkurs na plakat "Chcępomagać". Celem konkursu ...

Czytaj więcej...

 

"GÓRA GROSZA" PONOWNIE UROSŁA

W dniach 7-8 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach została przeprowadzona akcja "Góra Grosza", w której od lat uczestniczymy. Po ...

Czytaj więcej...

 

DZIEŃ TALENTÓW JUŻ ZA NAMI!

4 stycznia 2017 roku po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Talentów. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się od Pa-Kla-Py, czyli Parady Klas Pierwszych. Każda klasa mogła zaprezentować ...

Czytaj więcej...

 

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU Z WIZYTĄ W ŻARACH

15 grudnia 2015 r. SzkolneKołoWolontariatu, działające w naszej szkole, udało się do Domu Samotnej Matki wŻarachw celu przekazania wcześniej zebranych darów.Zbiórka odzieży, słodyczy ...

Czytaj więcej...

 

TALENTÓW CI U NAS DOSTATEK!

18 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbył się szereg imprez związanych z  Dniem Talentów.

Czytaj więcej...

 

"ODDAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA"

W dniach 27 maja-10 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbędzie się akcja charytatywna "Oddajpluszakadladzieciaka". Zostanie ona przeprowadzon ...

Czytaj więcej...

 

MAJĄ SERCE I PATRZĄ W SERCE

Niejednokrotnie o polskiej młodzieży słyszy się same negatywne opinie. Że niekulturalna, leniwa, egoistyczna, myśląca tylko o własnych, doraźnych potrzebach. Uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy przeczą temu stereotypowemu wizerunkowi. Chętnie angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia służące innym.

Czytaj więcej...

 

UWAGA UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE LO, TECHNIKUM I ZSZ

Wicedyrektor ds. szkolnictwa ogólnokształcącego informuje, że dnia 14 stycznia 2015 r. tj. w środę, w Auli Forum  na 2 i 3 godzinie lekcyjnej uczniowie klas I i II LO,I, II i III Technikum ...

Czytaj więcej...

 

SWOJE CHWALIMY, BO SWOJE ZNAMY. JESTEŚMY DUMNI, CO POSIADAMY!

8 grudnia 2014 roku w murach Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach po raz pierwszy odbył się „Dzień Talentów”, prezentujący dokonania artystyczne naszej młodzieży. Organizatorkami tego wyjątkowego przedsięwzięcia były panie: Jadwiga Berestecka i Iwona Marciniak.

Czytaj więcej...

 

"NIEPEŁNOSPRAWNI - SPRAWNYM" 2014

W dniach 28.11-03.12.2014 r. w naszym mieście odbywały się VI Polkowickie Prezentacje "Niepełnosprawni - Sprawnym", przebiegające pod hasłem "Przyjaźń nie zna barier". Uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach po raz kolejny wzięli udział w tym cyklicznym przedsięwzięciu.

Czytaj więcej...

 

POLKOWICE PRZYJAZNE MIESZKAŃCOM

Po wizycie w Klubie Sportowym "Skorpion" Polkowice między uczestnikami Hufca Pracy 1-23 w Polkowicach a panem Filipem Rodzikiem nawiązała się nić przyjaźni.

Czytaj więcej...

 

"GÓRA GROSZA" ZA NAMI

11 grudnia 2013 roku została zakończona akcja "Góra Grosza", w której od lat uczestniczy nasza szkoła.

Czytaj więcej...

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ W POLKOWICACH PODCZAS V PREZENTACJI "NIEPEŁNOSPRAWNI SPRAWNYM"

26 listopada 2013 roku w naszym mieście rozpoczęły się V polkowickie Prezentacje "Niepełnosprawni Sprawnym". W tym roku Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach został współorganizatorem tej cyklicznej imprezy.

Czytaj więcej...

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZYCH MURACH

6 grudnia 2012 roku uczniów Zespołu Szkół w Polkowicach odwiedził świętyMikołaj.

Czytaj więcej...

 

SŁODKIE CO NIECO W ZESPOLE SZKÓŁ

28 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się akcja sprzedaży ciast. Sponsorami przepysznych wypieków byli uczniowie należący do Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu.

Czytaj więcej...

 

Z WIZYTĄ W ŻARACH

19 grudnia 2011 roku członkowie szkolnego wolontariatu, jak co roku, udali się do Domu Samotnej Matki w Żarach, by przekazać jego mieszkańcom wszystkie dary, które przez miesiąc zbierano w Zespole Szkół w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W ZESPOLE SZKÓŁ

6 grudnia 2011 roku gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa. Był nim - rzecz jasna - ŚwiętyMikołaj.

Czytaj więcej...