I „A” LO ZDOBYWA KRAKÓW

Z piosenką na ustach i walizkami, które mogłyby pomieścić cały aneks kuchenny, wyruszyliśmy 30 maja 2017 roku w stronę skąpanego w smogu Krakowa.

Czytaj więcej...

 

I MIEJSCE KAMILI KOWALIK W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Kamila Kowalik, uczennica klasy I "a" Liceum Ogólnokształcącego zdobyła I miejsce (w kategorii »Lalka artystyczna« - grupa wiekowa: szkoły średnie) w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "LALKA".

Czytaj więcej...

 

ZAŚPIEWALI

24 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się VI Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu polkowickiego oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

SZTUKA WSPÓŁCZESNA DLA KAŻDEGO

Podczas wycieczki do Wrocławia klasa II „c” Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Współczesnym.

Czytaj więcej...

 

W ORTOGRAFII JESTEŚMY NAJLEPSI

Powiatowa Komisja Konkursowa - w składzie: Małgorzata Majewska-Greń (przewodnicząca), Magdalena Beller, Danuta Pólkowska - po przeanalizowaniu przesłanych przez komisje szkolne prac ustaliła listę laureatów XII Powiatowego Dyktanda Ortograficznego "Gżegżółka w trzcinie" (etap powiatowy).

Czytaj więcej...

 

"LICZ SIĘ ZE SŁOWAMI" - WYNIKI ETAPU POWIATOWEGO

Znamy już wyniki XIII Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej "Licz się ze słowami" (etap powiatowy 2016/2017).

Czytaj więcej...

 

XVII EDYCJA KONKURSU „POKAŻ NAM JĘZYK”

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język”, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzają swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego lub niemieckiego.

Czytaj więcej...

 

JAKUB MAŁGOWSKI ZWYCIĘZCĄ KONKURSU "IN A NUTSHELL"!

Jako że język angielski w naszej szkole cieszy się ogromną popularnością, uczniowie chętnie biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach z nim związanych. Tak było również w przypadku konkursu na opowiadanie "In a nutshell", zorganizowanego po raz dziewiąty przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie.

Czytaj więcej...

 

NASI NA GALI TALENTÓW

Grupa Filmowa „Oktaryna” i Łukasz Damrych reprezentowali Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach podczas eliminacji regionalnych VII Dolnośląskiej Gali Talentów w Legnicy.

Czytaj więcej...

 

EDUKACJA CZYTELNICZA, CZYLI SPOTKANIE Z PISARKĄ - KASIĄ BULICZ-KASPRZAK

16 marca 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Kasią Bulicz-Kasprzak, pisarką pochodzącą z Dolnego Śląska, a obecnie mieszkającą w Sulejówku.

Czytaj więcej...

 

"ANTY-DOTUM" DLA NAJMŁODSZYCH

9 lutego 2017 roku Szkolny Teatr "Anty-dotum" dwukrotnie wystąpił ze swym najnowszym spektaklem "Wanda" przed najmłodszą (i jak powszechnie się uważa - najbardziej wymagającą) publicznością, czyli polkowickimi przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

 

ARTYSTKI

7 lutego 2017 r. burmistrz Polkowic Wiesław Wabik wręczył stypendia za osiągnięcia artystyczne. Wśród nagrodzonych były trzy uczennice z klasy 1a LO: Kamila Kowalik, Aleksandra Kazimierska i Agata Zawiłowicz. Gratulujemy!!!!

Czytaj więcej...

 

TAK SIĘ BAWI, TAK SIĘ BAWI - ZESPÓŁ SZKÓŁ (W POLKOWICACH)!!!

Zapraszamy do obejrzenia materiału z II Maskarady (03.02.2017 r.), zrealizowanego przez szkolną telewizję TV ZSka

Czytaj więcej...

 

KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY, CZYLI IMPRESJE PO ŻAK-ARCIE 2017

Karnawał trwa w najlepsze, jednakże XVII Tydzień Twórczości Artystycznej, czyli ŻAK-ART 2017, powoli dobiega końca. Przedsięwzięcie to obfitowało w szereg wydarzeń kulturalnych, w których licznie brali udział uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

POLICZYLI SIĘ ZE SŁOWAMI

Znamy już wyniki etapu szkolnego XIII Powiatowego Konkursu Poprawności Językowej "Licz się ze słowami" (rok szkolny 2016/2017).

Czytaj więcej...

 

BYŁA, BYŁA ZABAWA! II MASKARADA ZA NAMI

3 lutego 2017 roku w Auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach - na zakończenie tegorocznej edycji ŻAK-ART-u - odbyła się II Maskarada. Zapraszamy do oberzenia galerii zdjęć z fantastycznej zabawy, jaka miała miejce tego dnia. I do podziwiania niesamowitych, odjazdowych i niezwykłych strojów naszych uczniów, nauczycieli i dyrekcji.

Czytaj więcej...

 

SIEDEMNASTY ŻAK-⁠ART

Zapraszamy do obejrzenia materiału TV Polkowice

Czytaj więcej...

 

ŚWIĘTO TEATRU W NASZEJ SZKOLE

31 stycznia 2017 roku w Auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy odbyło się uroczyste otwarcie XVII edycji Tygodnia Twórczości Artystycznej - ŻAK-ART 2017.

Czytaj więcej...

 

SZEKSPIR DLA BYSTRZAKÓW

30 stycznia 2017 roku w Auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach - w ramach ŻAK-ART-u 2017 - wystąpili aktorzy krakowskiej "Grupy Cogito", którzy zaprezentowali dla uczniów spektakl "Teatr Szekspirowski".

Czytaj więcej...

 

"TAJEMNICZO I W MASCE" PO RAZ DRUGI

25 stycznia 2017 roku w ramach ŻAK-ART-u odbyła się druga część warsztatów artystycznych "Tajemniczo i w masce".

Czytaj więcej...

 

ŻAK-ART 2017 WYSTARTOWAŁ!

13 stycznia, choć wypadał w piątek, wcale nie był pechowy. Wręcz przeciwnie - dostarczył wielu niesamowitych wrażeń. Tego dnia bowiem rozpoczął się XVII Tydzień Twórczości Artystycznej ŻAK-ART 2017.

Czytaj więcej...

 

ŻAK-ART 2017 - PROGRAM

Zapraszamy do zapoznania się z bogatym, zróżnicowanym i atrakcyjnym programem XVII Tygodnia Twórczości Artystycznej ŻAK-ART 2017.

Czytaj więcej...

 

IRYNA LUTSKA W ETAPIE OKRĘGOWYM OLIMPIADY JĘZYKA ROSYJSKIEGO

Miło nam poinformować, że Iryna Lutska, uczennica klasy III "a" Liceum Ogólnokształcącego, zakwalifikowała się - już po raz kolejny! - do okręgowych eliminacji II stopnia XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego, które odbędą się 4 marca 2017 roku w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czytaj więcej...

 

POLONEZ NA POLKOWICKIM RYNKU

Jak co roku - wyszedł na medal! Zapraszamy do zapoznania się z materiałem TV Polkowice

Czytaj więcej...

 

MANEKIN CHALLENGE NA STUDNIÓWCE?

A jakże! Zapraszamy do obejrzenia tego, co działo się 20 stycznia 2017 roku podczas Balu Studniówkowego

Czytaj więcej...

 

BAL STUDNIÓWKOWY W OBIEKTYWIE TV POLKOWICE

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej relacji z tegorocznego Balu Studniówkowego (20.01.2017 r.), tym razem widzianej okiem TV Polkowice

Czytaj więcej...

 

DZIEŃ TALENTÓW JUŻ ZA NAMI!

4 stycznia 2017 roku po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Talentów.

Czytaj więcej...

 

ZBLIŻA SIĘ "ŻAK-ART 2017"

Miłośników teatru, słowa i piękna, osoby spragnione wielu artystycznych doznań oraz miłośników szeroko pojętej sztuki już dziś serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Tydzień Twórczości Artystycznej ŻAK-ART 2017.

Czytaj więcej...

 

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

7 grudnia 2016 roku, dzień po Mikołaju, wraz z wychowawcami – Panią Ewą Dudziak-Gaj oraz Panią Katarzyną Jackiewicz – wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia w ramach projektu „Halo! Jestem!”.

Czytaj więcej...

 

WARSZAWA JAK FENIKS Z POPIOŁÓW, CZYLI NASZA WĘDRÓWKA PO MIEŚCIE WALKI I DZIEDZICTWA KULTURY – NASZE REFLEKSJE PO OBOZIE NAUKOWYM W WARSZAWIE

W dniach od 20 do 24 listopada 2016 roku grupa uczniów pod opieką pań: Ewy Dudziak-Gaj, Danuty Zaguły oraz Beaty Zaraś z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach wzięła udział w śródrocznym obozie naukowym w Warszawie.

Czytaj więcej...

 

NAZYWA SIĘ BONDA. KATARZYNA BONDA

Jest dokumentalistką, dziennikarką i scenarzystką, a przede wszystkim - autorką kryminałów, jedną z najpoczytniejszych pisarek ostatnich lat. 5 grudnia 2016 roku spotkała się ze swymi czytelnikami w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach. W wieczorze autorskim wzięli również udział uczniowie naszej szkoły.

Czytaj więcej...

 

KATARZYNA JANKOWSKA I ARTUR FIRUTA ZE STYPENDIAMI PREZESA RADY MINISTRÓW

 

29 listopada 2016 roku we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych stypendystów znaleźli się Katarzyna Jankowska (Liceum Ogólnokształcące) i Artur Firuta (Technikum), uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach.

Czytaj więcej...

 

A NA KONIEC ZAGRA NAM "SKRZYPEK NA DACHU"

Serdecznie zapraszamy uczniów i pracowników na wydarzenie kończące kolejny "Weekend z Kulturą Wysoką". 13 stycznia 2017 r. będziemy mieli przyjemność poznać musical "Skrzypek na dachu" w Operze Wrocławskiej.

Czytaj więcej...

 

"PRZYGODY CZŁOWIEKA MYŚLĄCEGO" – SPRAWOZDANIE Z WARSZTATÓW LITERACKICH NA UNIWERSYTECIE WROCŁAWSKIM

3 listopada 2016 r. klasy realizujące język polski rozszerzony wraz z nauczycielkami – Panią Ewą Dudziak-Gaj oraz Panią Darią Grabowską – odwiedziły Uniwersytet Wrocławski. Celem naszej podróży były warsztaty literackie, na które złożyły się trzy niezwykle fascynujące wykłady.

Czytaj więcej...

 

TEATRALNY MAJSTERSZTYK, CZYLI 14 GODZIN OGLĄDANIA "DZIADÓW" W TEATRZE POLSKIM WE WROCŁAWIU!

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego i Technikum - pod opieką pań: Ewy Dudziak-Gaj oraz Danuty Pólkowskiej - 29 października 2016 roku podjęli się tego wyzwania w ramach projektu "Weekend z Kulturą Wysoką", współfinansowanego przez Gminę Polkowice.

Czytaj więcej...

 

PRZED NAMI HUMANISTYCZNE ATRAKCJE

Primo! 29/30 października 2016 roku »Noc z "Dziadami"« Adama Mickiewicza w Teatrze Polskim we Wrocławiu, czyli 14-godzinny maraton teatralny dla miłośników Wieszcza i Bartosza Porczyka.

Czytaj więcej...

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2016 w Auli Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyła się uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej, w której udział wzięli: Starosta Polkowicki - pan Marek Tramś, Dyrekcja szkoły, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Żaneta Białek, nauczyciele oraz uczniowie.

Czytaj więcej...

 

JESTEŚMY WODZENI NA "SMYCZY"! - REWELACJE PO PIĄTKOWYM SPEKTAKLU

A właściwie zostaliśmy uwiedzeni przez Bartosza Porczyka, już po raz któryś z kolei. Bo część z nas widziała "Smycz" w Teatrze Polskim we Wrocławiu drugi, trzeci, a nawet piąty (!) raz.

Czytaj więcej...

 

"ANTY-DOTUM" NA ŚCIEŻKACH HISTORII I KULTURY - IMPRESJE PO WARSZTATACH HISTORYCZNO-TEATRALNYCH

Pakujemy się!!! – ten okrzyk rozdarł szkolną ciszę. Oto bowiem - dzięki wsparciu finansowemu Gminy Polkowice - mieliśmy możliwość kontynuowania przedsięwzięcia pod nazwą "Śladami historii i tradycji kultury", którego autorkami są panie profesor Ewa Dudziak-Gaj i Danuta Zaguła oraz pan Piotr Mosoń.

Czytaj więcej...

 

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ!

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, nasza biblioteka obchodzi w październiku swoje święto. Z tej okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na ilustrację do jednego z dzieł Henryka Sienkiewicza oraz do obejrzenia wystaw: "Dlaczego warto czytać?" oraz prac uczniów, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym "Przyłapani na czytaniu".

Czytaj więcej...

 

PRZED NAMI "WEEKEND Z KULTURĄ WYSOKĄ"

Już w najbliższy piątek (30 września 2016 roku) startuje kolejny "Weekend z kulturą wysoką".

Czytaj więcej...

 

KUPIĆ - NIE KUPIĆ - POTARGOWAĆ WARTO

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z giełdy podręczników, która odbyła się 14 września 2016 roku.

Czytaj więcej...

 

ZBLIŻA SIĘ "WEEKEND Z KULTURĄ"

Serdecznie zapraszamy uczniów i pracowników szkoły do udziału w kolejnej edycji "Weekendu z kulturą" - przedsięwzięcia przybliżającego różne oblicza kultury.

Czytaj więcej...

 

EDUKACJA HUMANISTYCZNA 2015/2016

EDUKACJA HUMANISTYCZNA 2017/2018