k5.jpg25 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się półfinał strefy w koszykówce chłopców. To kolejny etap rozgrywek w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży.


Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Józef Biernat 3b, Hubert Karkos 3b, Konrad Kurzeja 4bt, Szymon Leniart 4bt, Jakub Machowicz 1bg, Jakub Małgowski 4at, Adam Mocarski 3at. Pierwszy mecz rozegrała z reprezentacją I LO w Lubinie, przegrywając 23:68. W drugim meczu zmierzyliśmy się z I LO z Głogowa. Niestety, ten przeciwnik również okazał się lepszy, wygrywając 48:28.

Ekipa Zespołu Szkół w Polkowicach dzielnie walczyła w obu spotkaniach. Bardzo dziękujemy chłopakom za ambitną postawę w turnieju!

26 lutego 2020 roku odbył się natomiast półfinał strefy w koszykówce dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Monika Iwaniak 2bt, Julia Jeziorna 1bp, Julia Kisil 3a, Małgorzata Kokoszka 1bp, Martyna Korniluk 1bp, Małgorzata Mazur 1bp, Julia Mrowiec 1ap, Oliwia Orawiec 2b, Wiktoria Ozga 1atp

Dziewczęta pierwsze spotkanie rozegrały z II LO z Głogowa. Zacięta rywalizacja między zespołami toczyła się do końcowego gwizdka sędziego. Ostatecznie drużyna z Głogowa wygrała 68:51. Drugi mecz rozegraliśmy z II LO z Lubina. Nasza ekipa pokonała koleżanki z Lubina 69:52.

Warto podkreślić, że tegoroczny półfinał strefy w koszykówce dziewcząt był niezwykle wyrównany i stał na niespotykanym dotychczas poziomie sportowym. Nasze koszykarki ostatecznie uzyskały awans do kolejnego etapu, czyli do finału strefy. Może się okazać, że znowu będziemy walczyć z drużyną z II LO Głogowa.

Finał strefy odbędzie się jutro, 28 lutego 2020 roku (piątek). Zapraszamy wszystkich do aktywnego kibicowania naszej drużynie.

Trenerem obu drużyn jest pan Zdzisław Wanecki, będący także organizatorem wszystkich etapów Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt i chłopców.


Galeria zdjeć:

 

Opublikował: Kacper Modecki