MAITRI

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wielkim jesteś szczęściarzem. Masz dostęp do bieżącej wody, nie musisz pracować w wieku siedmiu lat, nie jesz codziennie manioku i ryżu, nie zbierasz termitów, bo mają dużo białka, nie głodujesz. Możesz chodzić do szkoły. Oczywiście szkoła jest dla Ciebie męką, gehenną, a ty cierpisz w niej jak Prometeusz przykuty do skał Kaukazu. I nagle zostajesz rzucony w środek Afryki…

 

6 września 2021 r. do naszej szkoły przybyły siostry zakonne, Pasterzanki, które pełnią służbę, pomagając dzieciom w Republice Środkowej Afryki. Prowadzą tam szkoły i przedszkola, aby dać im namiastkę godnego życia. Same ryzykują własnym życiem, ponieważ kraj jest pogrążony w chaosie i rebeliach.

Siostry Barbara i Dorota odwiedziły Zespół Szkół w Polkowicach, ponieważ dwie klasy z naszej szkoły, 3ap i 3bg LO, należą do Ruchu „Maitri” i objęły Adopcją Serca dwoje dzieci – Daniela i Lizat. Co miesiąc wpłacają niewielką sumę, dając im w ten sposób szansę na poprawę warunków życia i dostęp do nauki. Bo te dzieci chcą się uczyć, ale za naukę trzeba płacić.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem służby i poświęcenia sióstr, ich radości życia i dzielenia się dobrem. Bo nic bardziej nie określa człowieka, jak jego zdolność do współczucia, do zauważenia cierpienia i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Temu dalekiemu i ubogiemu. Szczególnie dziecku, bo jego los najbardziej nas wzrusza.

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do programu Adopcja Serca.

Wiktor Ryszko i Michał Hoffman, uczniowie klasy 3ap LO

 

Galeria zdjeć:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk