nastrojowo.jpg20 grudnia w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach poczuliśmy wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt.

 

Szkolne uroczystości rozpoczęły się od opłatka dla pracowników szkoły. Następnie – w Sali Tradycji i Historii Szkoły – miało miejsce spotkanie bożonarodzeniowe. Swą obecnością zaszczycili nas: Pan Krzysztof Nester, Wicestarosta Polkowicki, i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych – Pani Teresa Jedynak.

 

Dyrektor Szkoły, Pani Jolanta Rubiś-Kulczycka, podsumowała mijający rok, który obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń. Złożyła życzenia świąteczne i noworoczne pracownikom szkoły i ich rodzinom, uczniom oraz zaproszonym gościom.

 

Harcerze z polkowickiego Hufca obdarowali szkołę Betlejemskim Światłem Pokoju – znakiem zrozumienia i pojednania. Klimat Świąt swoimi kolędami i piosenkami przywołały nasze utalentowane uczennice.

 

O wyjątkową oprawę wydarzenia zadbała pani Iwona Parzuchowska, opiekująca się uczniami technikum w zawodzie technik hotelarz, Szkolne Koło Wolontariatu (wraz z panią Jadwigę Berestecką), Samorząd Uczniowski (działający pod okiem pani Olgi Szydełko) oraz uczniowie z koła "Promotorzy i wolontariusze" (współprowadzonego przez pana Sławomira Laskowskiego).

 

Po godzinie 10:30 wychowawcy i uczniowie spotkali się w klasach, gdzie wspólnie świętowali ten szczególny czas, dzieląc się opłatkiem, rozmawiając i obdarowując prezentami.

 

Zapach pierogów, barszczu z uszkami, ciast i owoców jeszcze długo niósł się po szkolnych korytarzach...

 

[PS]

 

Galeria zdjeć:

 

Opublikował: Piotr Błażejczyk