Pływanie

Z przyjemnością prezentujemy sylwetkę naszego ucznia, Eryka Guścina z klasy III "b" Liceum Ogólnokształcącego, który odnosi liczne i ogromne sukcesy w pływaniu.

 

Swoją przygodę z basenem Eryk zaczął, gdy miał 4 lata. Jego mama (pozdrawiamy panią Joannę, najwierniejszą fankę Eryka) zapisała go wówczas na zajęcia w klubie MKS Płetval Polkowice. Wrodzony talent, systematyczność i pracowitość sprawiły, że szybko zaczął zdobywać kolejne trofea. Mając 12 lat, został zawodnikiem klubu Shark Rudna, który reprezentuje do dziś.

Eryk uczestniczy zawodach zarówno rangi lokalnej, jak również wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Jego ostatni triumf to trzy I miejsca (50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym) i II miejsce (100 m stylem dowolnym) w kategorii "Rocznik 2003 i starsi" podczas IX Karkonoskiego Pucharu Sprintu w Jeleniej Górze (20.10.2019 r.)! Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w grudniu.

Naszemu multimedaliście gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne! Życzymy połamania płetw, poprawienia rekordów życiowych i wielu zwycięstw.

Zdjęcia: archiwum rodzinne

 

 

GALERIA ZDJĘĆ:

 

Opublikował: Piotr Błażęjczyk